KrásaRady a tipy

DIY: Jak si připravit hydratační krém s bambuckým máslem a esenciálními oleji

Každodenní hydratace je velmi důležitou pro vaši pleť a je skvělou prevencí vzniku vrásek. I když se snažíte dostatečně pokožku hydratovat zevnitř, nemusí to stačit. Jelikož je pokožka vystavena vlivu prostředí a toxinům, je vhodné o ni pečovat také zvnějšku. Navíc krémy pouze nehydratují, ale také vyživují a pomáhají v hojení drobných ranek a zbavují vás akné. Celé vaše tělo stárne a dostatečná prevence v mládí se vám vyplatí především ve stáří. Později už se vrásek zbavíte jen těžko.

DIY hydratační krém

Hydratační krém můžete již dnes zakoupit v každé drogérii a dokonce i v supermarketu. Ne všechny krémy jsou však tak zdravé a přírodní, jak se tváří. Velmi záleží na výrobci a tomu, jak rozumíte nejasným popiskům na etikách. Jednou z jistot je připravit si domácí krém, u kterého naprosto jistě víte, co obsahuje. Nemusíte se bát chemikálií a dalších nežádoucích látek.

Ingredience:

  • 90 g arganového oleje
  • 30 g bambuckého másla
  • 20 kapek esenciálního oleje z mrkvových semínek
  • 5 kapek esenciálního oleje z citronové trávy
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 6 kapek heřmánkového esenciálního oleje

Jak na to?

Připravte si větší hrnec s vodou, do kterého ponoříte misku, či plechový hrníček, který vydrží ve velkém teple. Do misky vložte bambucké máslo a arganový olej. Tyto dvě ingredience mají skvělé hydratační vlastnosti a vyživují. Jejich výhodou je to, že podporují tvorbu kolagenu a obsahují vitamín E a A a další antioxidanty.

Po smíchání bambuckého másla a arganového oleje vyjměte misku z horké vody. Přidejte olej z mrkvových semínek a promíchejte. Olej z mrkvových semínek je skvělým především na vaše oči. Léčí pokožku, jelikož obsahuje karotenoidy, antioxidanty.

Poté už přidáváte jen esenciální oleje. Doporučujeme citronovou trávu, levanduli či heřmánek. Přidejte oleje do směsi a dobře promíchejte. Olej z citronové trávy má zjasňující a tonizující účinky, které chrání vaši pleť před vznikem akné. Má též antiseptické vlastnosti, které před vznikem akné preventivně chrání. Hojivé účinky přináší i esenciální olej z levandule, který navíc krásně voní a působí jako aromaterapie. Heřmánkový olej je podobně jako olej z mrkvových semínek trochu dražší, ale jeho účinky za to stojí. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

Nyní máte hotovo. Přendejte hydratační krém do malé nádobky a uchovávejte na tmavém chladném místě i po dobu několika měsíců. Aplikujte ho každé ráno po umytí obličeje, kdy je pleť ješě vlhká, a večer po osprchování.

Zdraví ukryté v mrkvových semínkách

Tento esenciální olej je u nás poměrně nezvyklým a jeho cena není nízká. Jeho účinky jsou však vaší pleti velmi prospěšné. Esenciální olej z mrkvových semínek tonizuje, má antiseptické účinky a hojí tedy drobné ranky a jizvy po akné. Pěstuje zdravou pokožku a můžete ho používat také při léčbě nemoci ledvin či revmatismu. Je skvělou prevencí tvorby vrásek a použít ho můžete v každém věku, i když dopřávat by si ho hojně měla především pleť zralá. Hodí se i při léčbě ekzémů a lupénky. Bývá také složkou opalovacích krémů. V klasickém obchodě jej pravděpodobně neseženete, ale ve specializovaných obchodech, které se zaměřují na aromaterapii, ano.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button