Rady a tipy

Vyrobte si domácí peeling proti celulitidě

Celulitida je nenáviděnou změnou pokožky, která více a více přichází se stářím, ale projevovat se může i v mladším věku. Je dána genetickými dispozicemi, ale ovlivnit její tvorbu můžete tím, že budete dostatečně sportovat a o svou pokožku se starat. Dopřejte proto vašim stehnům a hýždím přírodní peeling, který je bude před vznikem celulitidy preventivně chránit. 

Výhody domácích přípravků

To, že si peeling, scrub, ale i další přípravky vyrobíte doma, je pro vás velmi výhodné a také pro životní prostředí. Domácí přípravky obsahují jen to, co vy chcete a vyhnete se chemikáliím, které by přišly do kontaktu s vaší pokožkou. Navíc kosmetika, kterou si doma vyrobíte není testována na zvířatech a při její výrobě nevzniká velký odpad, jako při běžné průmyslové výrobě kosmetiky, navíc můžete používat skleněné obaly, které jsou znovupoužitelné.

Pryč s celulitidou!

Celulitida postihuje přibližně 80-90 procent všech žen. Podkožní tuk se se stářím hromadí a dochází ke sníženému průtoku krve v rizikových oblastech, což snižuje tvorbu kolagenu a sníženou lymfodrenáž. Svou roli ve výskytu celulitidy má věk, genetické dispozice, pohlaví, etnicita, stravovací návyky, pohybová aktivita.

Jak si připravit domácí peeling proti celulitidě?

čas: 5 minut
množství: 2 šálky

  • 1 šálek mleté kávy
  • ½ šálku kokosového oleje (nebo mandlového oleje)
  • ⅔ šálku hrubého cukru
  • 4-8 kapek skořicového oleje (méně, pokud máte velmi citlivou pokožku)
  • 8 kapek vanilkového oleje 
  • nádoba

Ve větší míse smíchejte mletou kávu, kokosový olej, cukr a esenciální oleje. Dobře promíchejte a přendejte do připravené nádoby, kterou si umístíte do koupelny.

Jak jej používat?

Po umytí těla vmasírujte peeling v oblastí hýždí a stehen. Masírujte pokožku, aby se lépe prokrvila. K tomu účelu je v peelingu obsažen také skořicový esenciální olej, který podporuje prokrvení pokožky. Masírujte pokožku. Poté peeling důkladně opláchněte a pokožku osušte. Poté aplikujte tělový krém.

Účinky ingrediencí:

  • Namletá kávová zrna vás zbavují odumřelé kůže a obsah kofeinu pomáhá regeneraci pokožky a dodává ji ztracenou energii.
  • Kokosový olej pomáhá pokožku zvlhčovat, regenerovat a udržuje její pružnost.
  • Cukr pomáhá v odstranění staré pokožky.
  • Skořicový olej způsobuje prokrvení.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button