PrevenceRady a tipyZdraví

Očista těla a léčba ledvin ve stylu 2 v 1

Jáhly zná v dnešní době snad každý, tudíž je celkem zbytečné zmiňovat, že je to velmi chutná a užitečná obilnina obsahující vitamíny, mikroprvky a značné množství aminokyselin.

Jsou velmi často využívané hlavně při dietě, neboť zajišťují dlouhý pocit nasycení, což je způsobeno díky tomu, že slouží jako zdroj pomalých sacharidů.

Co vlastně jáhly obsahují?

 • Histidin a leucin, který přispívá ke zlepšení pojivových tkání.
 • Forfor, jenž slouží k regulaci metabolických procesů v kostech.
 • Draslík, díky němuž je zlepšen kardiovaskulární systém.
 • Železo určující obsah hemoglobinu a nasycení tkání pomocí kyslíku.
 • Mangan, který se podílí zcela na veškerých metabolických procesech a přispívá ke zlepšení metabolismu jako takového.
 • Vitamín B, jenž se zodpovídá za stav našich vlasů, pokožky a dokonce nervový systém.
 • Kyselina listová, která představuje důležitou součást pro normální fungování nervového systému.

A nyní si ukážeme, jak můžeme tuto zázračnou obilninu, díky které si můžeme vyčistit ledviny, připravit.

 1. Varianta

Budeme potřebovat sklenici jáhel, což dává asi 250 ml. Teplou vodu promyjeme jáhly a pak je přesypeme do nádoby o objemu 3 l a nakonec zalijeme vařící vodou.

Nyní je ponecháme při běžné teplotě vyluhovat, ale přikryjeme je něčím teplým. O den později se objeví ve vodě suspenze bílé barvy. Tato suspenze je přesně to, co potřebujeme.

Takto vytvořenou látku požívejte v libovolném množství v libovolném čase.

Jakmile suspenzi vypotřebujete, akorát jáhly znova zalijete vařící vodou. Takto je používejte tak dlouho, dokud se nezmění chuť. Poté je nutné použít jáhly nové.

Díky tomuto nápoji pomáháte ledvinám a celkovému močovému systému, neboť čistí ledviny, zbavuje tělo písku, kamene a je prospěšný při ženských chorobách a cystitidě.

 1. Varianta

A nyní si představíme návod při zánětu ledvin. Vsypejte jáhly zhruba do půlky nádoby o objemu 3 l, poté opět nalijte vroucí vodu. Pak je nutné řádně promíchat, přikrýt a necháme to 1 den odstát. Takto připravenou tekutinu si pak přelijete do jiné nádoby.

Tentokrát ovšem dodržujte dávkování, které je následující. První den užívejte každou hodinu 1 lžíci, druhý den každou hodinu 3 lžíce a v dalších dnech 125 ml před jídlem.

Tento recept je vhodné kombinovat s diuretickými čajovými směsmi.

 1. Varianta

Tento recept představuje očistu ledvin, zároveň snížení vysokého krevního tlaku a posílení kostní tkáně.

Začneme tím, že si dáme naklíčit jáhly a to tak, že si zrníčka jemně pokropíme vodou a počkáme, dokud nezačnou klíčit výhonky. Tento proces potrvá několik dní.

Jakmile nám zrna vyklíčí, tak si je omyjeme a osušíme. Je možné je jíst jako kaši na vodě, či namísto oleje, soli a cukru k nim přidejte brusinky.

Jednoduchý postup, který přináší pročištění, odstranění zánětu a celkovou očistu těla jako takovou.

Je nutné však upozornit, že léčba pomocí jáhel se doporučuje za dohledu lékaře, neboť nesprávná domácí léčba by mohla vést ke zhoršení problémů. Pokud je hlavním problémem močový kámen, je tato léčba vhodná spíše pro kameny menších velikostí.

Kdy jáhlovou léčbu vynechat?

 • Pokud máte narušenou funkci cév jako je zácpa.
 • V případě peptického vředu žaludku či dvanáctníku.
 • Při onemocnění štítné žlázy.
 • Pokud ledvinové kameny vznikly z fosfátů a oxalátů.
 • Při kamenech větších rozměrů.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button