ReceptyZdraví

Ochuťte svou kávu neobvyklými přísadami. Získáte jedinečnou chuť a další zdravotní benefity

Více než polovina Čechů vypije během dne dva až tři šálky kávy. Některým pomáhá se ráno probrat, jiným soustředit se na práci nebo vydržet bdělí i ke konci pracovní doby. Je zvláštností, že většina lidí pije kávu již s naprostou samozřejmostí, ovšem denní dávku zdraví prospěšných látek již automaticky nekonzumuje. Proč tedy nespojit lahodnou chuť kávy se zdravými doplňky a vytvořit originální nápoj.

Kávu se skořicí pro zdravé srdce

Skořice nemusí být jen doplňkem zimního „svařáku“ nebo punče. Posypte si ranní kávu sušenou skořicí a získáte velkou dávku potřebných antioxidantů. Koření je nabité ochrannými sloučeninami (všech 41!) a má jednu z nejvyšších antioxidačních aktivit mezi kořením. A navíc – tak krásně voní.

Pikantní káva se zázvorem pro zvýšení imunity

Nasypte si trochu zázvoru do kávy a získáte lehce pikantní, aromatický nápoj.

Zázvor je skvělými pomocníkem po staletí při nevolnostech. Je to silný antioxidant a jeho součástí jsou protizánětlivé sloučeniny. Zázvor snižuje bolest svalů a pomáhá v trávení.

Káva a houby? Samozřejmě!

V některých zemích se káva zalévá nálevem z hub a má to své opodstatnění. Kromě zajímavé chuti získáte vypitím houbové kávy zdraví prospěšné látky z hub. Houby mají antivirové, protizánětlivé a imunitní vlastnosti, jsou nabité antioxidanty, mohou mít protirakovinné účinky.

kava-kurkuma

Káva s kurkumou pomáhá k lepšímu trávení a proti depresím

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, a my věříme, že ano, jistě víte, že kurkuma je doslova nabitá zdraví prospěšnými látkami. Kurkumové latté není tolik neznámé jako předešlé tipy na kávy.

Mnoho z léčivých výhod kurkumy pochází ze sloučeniny kurkumin, který má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Tato antioxidační síla podporuje detoxikaci jater, napomáhá trávení a může dokonce pomoci léčit deprese.

Zdroje obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Dobrý den, vzhledem k mému častému pití kávy, mě už několikrát napadlo jak si kávu ozvláštnit a tak jsem narazila na Váš článek a získala tak inspiraci na přípravu. Takže díky a určitě něco vyzkouším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button