Zdraví

Tuto rostlinu by měl mít doma každý. Jaké výhody v sobě skrývá?

Je všeobecně známo, že příroda nám dodává neskutečné množství léčivých či živinných látek. Dary přírody jsou bohaté na minerály, vitamíny či další látky, které nás udržují aktivní a zdraví a napomáhají nám s mnohými nemocemi. Jednou z méně známých přírodních léčiv je tzv. tlustice.

Tlustice je rostlinou, která je často pěstována jako okrasná domácí květina. Bohužel spousta lidí nemá vůbec ponětí o tom, že tato rostlina má spoustu léčivých účinků. Říká se, že rostlina tlustice je „strom peněz“, protože jeho listy připomínají peníze. My se ale zaměříme na její léčivé účinky.

Varování

Tlustice v sobě obsahuje tzv. arsen, takže si dávejte pozor na dávkování s vnitřním podání.

Rostlina Tlustice

Tlustice, jejíž botanický název je Crassula ovata, je pokojová rostlina, kterou můžou pěstovat doma i naprostí začátečníci. Rostlina není totiž náročná na zalévání. Když se rozhodnete tlustici pěstovat, dejte si jí do většího květináče, aby se mohla rostlina pořádně rozrůstat.

Vyznavači učení Feng-šuej věří, že rostlina v domě přivádí pozitivní energii a údajně by měla přinášet větší obnos peněz.

Léčivé účinky tlustice

Afty

Pokud vás trápí opar, vezměte si listy tlustice a vymačkejte z nich šťávu. Následně si šťávou opar potírejte pravidelně každou půl hodinu, dokud opar zcela nezmizí. Nejlépe můžete udělat, když vatový tampónek namočíte do šťávy a přiložíte na opar a necháte ho tam aspoň 10 minut.

Hemoroidy

Pokud trpíte hemoroidy, přiložte na postižené místo rozřezaný lístek a po čase uvidíte rozdíl.

Zotavování po angíně

Po angíně si vymačkejte 15 lístků tlustice do hrnečku a 3krát denně jej kloktejte.

Bodnutí včelou, vosou i komárem

Šťávu z listů můžete taky využít při bodnutí hmyzem. Bodnutí potírejte šťávou tak 5krát denně.

Popáleniny a strie

Ostříhejte tak 15 listů a rozmixujte je. Následně mastičku natřete na postižené místo a obvažte si ho. Mastičku obměňujte každé tři hodiny.

Poškozené ledviny

V případě, že máte zánět ledvin, rozmačkejte 5 listů rostliny a zalijte jej horkou vodou. Nechte alespoň hodinu luhovat a po vyluhování si 3krát denně dejte jednu polévkovou lžíci.

Řídnutí kostí

Pokud trpíte artrózou, před spaním potírejte bolavá místa šťávou z 15 listů tlustice.

Tlustice může mít i jiné využití, než je léčivé, proto zvažte její pěstování. Třeba právě vám přinese domů spoustu peněz a blahobytu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button