Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Používáte bylinky? Jestli ne, měli byste začít – pomáhají při cukrovce, astmatu a zlepšují krevní oběh

Cukrovka je v současné společnosti docela častou chorobou. Trápí mnoho z nás a často se zdá, že jinak než léky si nepomůžeme. Opak je ale pravdou! Existují i jiné a lepší způsoby.

Léčba cukrovky

Na univerzitě v Illinois, USA byl proveden výzkum, který zkoumal vliv jednotlivých bylinek na léčbu cukrovky. Bylo prokázáno, že oregáno a rozmarýn snižují hladinu cukru v krvi. Obsahují zvláštní enzymy, které účinně působí na příčiny zvýšené hladiny cukru v krvi.

Zároveň se ale ukázalo, že tyto léčebné účinky mají zejména bylinky pěstované na zahrádce či květináči v přirozených podmínkách a bez hnojiv. Bohužel většina bylinek, které koupíme v supermarketu za takových zdrojů nepocházejí. Přicházíme tak o mnoho pozitivních zdravotních účinků na naše tělo.

Úžasné účinky rozmarýnu

Zvlášť čerstvý rozmarýn se pyšní mnoha úžasnými léčebnými vlastnostmi.

  • odstraňuje záněty
  • zlepšuje krevní oběh
  • snižuje hladinu kortizolu v krvi a tím i míru stresu
  • stimuluje růst vlasů
  • posiluje celé tělo, odstraňuje patogenní buňky a podporuje jejich obnovu

Zkuste jedinečný rozmarýnový čaj

Nakrájejte čajovou lžičku rozmarýnu a zalijte 200 ml vroucí vody. Čaj nechte louhovat asi 15 minut a čerstvý vypijte.

Konzumujte jej nejlépe před spaním nebo večerních hodinách. Šálek tohoto čaje denně snižuje riziko vzniku cukrovky a pomáhá zabránit vzniku dalších nebezpečných chorob, např. rakoviny.

Obě bylinky – rozmarýn i oregáno – tedy určitě nezapomeňte pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. Pomůžou s řadou nebezpečných nemocí a nabijí vás energií. Pokud jen trochu můžete, zkuste si tyto bylinky vypěstovat sami doma.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button