KrásaPřírodní léčba

Zažloutlé nehty? Odhalte, co se za nimi skrývá a odstraňte je

Ženy i muži trpí žlutými nehty, pohlaví roli nehraje. Nicméně je jasné, že zažloutlé nehty mívají hlavně kuřáci. Novým poznatkem je, že se to také může stát u žen při aplikaci laků na nehty. Je to způsobeno tím, že barevné laky, zvláště pak ty tmavší odstíny, obarvují i nehty.

Pokud tomu chcete zabránit, je vhodné před nanesením dát podkladovou vrstvu bezbarvého laku na nehty. Děje se tak i při některých onemocněních – žluté nehty bývají spojené s chronickými nemocemi jater a plísňovými infekcemi. S našimi radami budou vaše nehty zase krásné, ale pozor, neřeší samotnou příčinu. Vnitřní poruchy budou vyžadovat lékařskou péči.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra obsahuje velké množství vitamínu C, který pomáhá eliminovat žluté skvrny na nehtech (za předpokladu, že tak aplikujete dvakrát až třikrát denně). Zlepšení přijde po několika týdnech, buďte trpěliví.

Dá se vyrobit i sušený prášek z čerstvé pomerančové kůry, kterou smícháte s trochou vody a vytvoříte hustou směs. Tu pak naneste na nehty a nechte cca 10 min působit. Ideální volbou, jak kašičku z nehtů odstranit, je za pomocí zubního kartáčku. V závěru nehty omyjte teplou vodou. Směs aplikujte dvakrát denně po dobu 7 – 14 dnů.

Jablečný ocet

Kyselina octová a jablečná jsou parádní záležitostí, jelikož pomáhají odstraňovat zbarvení nehtů. Jsou proti plísním a dalším infekcím. Jablečný ocet je pro vaše nehty vzpruhou, posiluje a stimuluje jejich růst. Stačí smíchat půl hrnku jablečného octa se stejným množstvím teplé vody a do tohoto roztoku nehty namočit asi na půl hodiny. Aby byl postup, co možná nejúčinnější, je potřeba u toho vydržet 3x denně po dobu 3 – 4 týdnů. Bude to tedy podobná činnost jako třeba čištění zubů.

Jedlá soda

Jedlá soda se pyšní bělícími vlastnostmi, které se dají využít i na nehty. Smíchejte 2,5 lžíce jedlé sody s 1 lžící 3 % peroxidu vodíku v malé mističce. Pomocí vatového tamponku potírejte nehty a nechte působit necelých 5 minut. Nehty si opláchněte teplou vodou a vydržte aplikovat 1,5 – 2 měsíce. Z jedlé sody se dá vytvořit i pasta, když k jedné její lžíci přidáte lžičku citronové šťávy a půl lžičky olivového oleje. Tuto hustou pastu namažte na nehty a vyčkejte cca 5 minut. Směs poté opláchněte vlažnou vodou a dělejte to tak každé dva týdny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button