KrásaPrevence

Znáte výhody cedrového oleje

Tento typ oleje se získává za studena, pomalým lisováním cedrových oříšků cedru sibiřského.

Obsahuje:

  • esenciální mastné kyseliny (stearovou a palmitovou)
  • komplex tokoferolů (antioxidanty) – především alfa, beta a gama
  • vitamíny – A, B, D, E, F, PP
  • široké spektrum stopových prvků ( vysoký obsah fosforu a hořčíku)
  • vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin (olejová, linoleová, linolová)

Vlastnosti a schopnosti oleje

Olej harmonizuje, vyživuje a pomáhá při léčení.

Má schopnost čistit organizmus od nečistot a odvádět z něj usazené soli a těžké kovy. Zvyšuje fyzickou i duševní kondici, napomáhá při léčbě a regeneraci tkání, zlepšuje spánek, zklidňuje podrážděný nervový systém. Upravuje hladinu cholesterolu, rozšiřuje cévy, blahodárně ovlivňuje zažívací trakt.

Používání

Vnitřně – před zahájením užívání je vhodná detoxikace organismu, který pak lépe vstřebá živiny a látky, které olej poskytuje. 1 – 2 čajové lžičky 2x denně alespoň půl hodiny před jídlem se užívají při únavě, na posílení imunitního systému či při vysokém cholesterolu.

Inhalace – obtíže při nachlazení.

Vnější použití – na pokožku obličeje (dodá jí pevnost a pružnost a celkově ji omladí), ale i celého těla jako výživný a ochranný prostředek. Malé množství oleje lze jemnými pohyby vmasírovat do pokožky. Pomáhá při popáleninách, proti lupům i vypadávání vlasů. Eliminuje tvorbu kožního mazu, tudíž je vhodný pro mastnou pleť. Pokud jej budete používat na vlasy, budou lesklé a hebké.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button