PrevenceZdraví

12 překvapivých výhod pití horké vody

Většina lidí pravděpodobně ví, jak zásadní voda pro naše přežití je. Lékaři doporučují vypít asi 8 sklenic denně, avšak to, co mnoho lidí neví, je, že teplá voda má některé exkluzivní výhody, které studená jednoduše neposkytuje. Zde je 12 z nich.

Hubnutí

Teplá voda je ideální pro udržení zdravého metabolismu, což je přesně to, co potřebujete, když se snažíte shodit nějaké to kilo. Nejlepší způsob, jak to udělat, je nastartovat svůj metabolismus časně ráno sklenicí teplé vody s citronovou šťávou. Navíc nám teplá voda pomáhá narušit tukovou tkáň.

Pomáhá při nachlazení

Teplá voda je vynikající přírodní lék na nachlazení, kašel i bolest v krku. Rozpouští hleny a pomáhá je vyloučit z dýchacích cest, pročišťuje také ucpaný nos.

Menstruační křeče

Horká voda také pomáhá při menstruačních bolestech. Právě teplo má zklidňující účinek na břišní svaly, což pomáhá vaše pravidelné křeče mírnit.

Detoxikace

Teplá voda také skvěle pomáhá detoxikovat organismus. Když budete pít horkou vodu, vaše tělesná teplota začne stoupat, což má za následek pocení, které napomáhá uvolňování toxinů. Pro dosažení optimálních výsledků k ní přidejte citron.

Zabraňuje předčasnému stárnutí

Jeden z hlavních důvodů, proč bychom se měli zbavovat toxinů, je fakt, že právě kvůli nim stárneme rychleji. Pití teplé vody také pomáhá regenerovat kožní buňky, které jsou ovlivněné škodlivými volnými radikály a zvyšují pružnost pokožky.

Léčba akné

Teplá voda otevírá póry a odstraňuje infekce a nečistoty, které jsou základní příčinou vzniku akné. Dbejte však na to, aby voda nebyla příliš horká, neboť pak ničí ochranné oleje na pleti.

Zdravé a vitální vlasy

Teplá voda je také výborná pro krásné a zdravé vlasy. Energizuje nervová zakončení ve vlasových koříncích, čímž podporuje vitalitu vaší hřívy.

Podpora růstu vlasů

Teplá voda prokrvuje pokožku hlavy a podporuje tak růst vlasů.

Proti lupům

Teplá voda hydratuje vaši pokožku a bojuje proti odlupující se kůži a lupům.

Zlepšuje krevní běh a podporuje zdravý nervový systém

Dalším významným přínosem teplé vody je to, že podporuje krevní oběh, což je důležité pro správnou funkci svalů a nervů. Kromě toho pomáhá odbourávat tukové usazeniny u nervového systému.

Trávení

Teplá voda je vhodná i pro trávení. Studie prokázaly, že pití studené vody během nebo po jídle může způsobit tuhnutí oleje přítomného v konzumovaných potravinách. Poté se na vnitřní straně vašeho střeva vytvoří tuková vrstva, což může nakonec vést až k rakovině. Nicméně pokud sklenici studené vody nahradíte vodou teplou, můžete se tomuto problému vyhnout. Mimo to podporuje trávení.

Stolice

Když mluvíme o trávení, horká voda může pomoci k pravidelnému a zdravému vylučování. Dehydratace může vést k chronickým problémům se zácpou. Když je poté stolice nahromaděná uvnitř střev, jejich pohyb se zpomaluje. Proto je doporučeno konzumovat sklenku vlažné či teplé vody každé ráno na lačno.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button