Zdraví

10 užitečných bylin a koření pro vašeho psa

Pokud chcete zůstat zdraví, pravděpodobně jste byli již obeznámeni s některými způsoby, jakými by byliny a koření mohly být použity k léčbě běžných chorob. Co možná nevíte, je, že mnoho z těchto bylin a koření mohou být užitečné pro vašeho psa. Dali jsme dohromady seznam deseti nejlepších koření a bylin, které dáváme svým psům, spolu se seznamem přínosů, které s nimi přicházejí.

1.Bazalka- je aromatická bylina, která je také známá pro své antioxidační, antivirové a antimikrobiální vlastnosti. Tato bylina je známa tím, že pomáhá zmírnit účinky artritidy u psů kvůli vysoké koncentraci beta-karofylénu. Tato sloučenina činí bazalku užitečnou při léčbě zánětlivého onemocnění střev. Další výhody bazalky pro psy zahrnují zvedání nálady, snížení stresu a snížení úzkosti.

2.Česnek- Zatímco ostatní členové cibulovin mohou být pro psy nebezpečné, česnek může poskytnout řadu zdravotních výhod. Například česnek je přirozené antibiotikum, které může pomoci posílit imunitní systém bez poškození přírodní střevní flóry. Česnek také poskytuje antifungální, antivirové a antiparazitické přínosy. Jako dodatečný bonus vám pomůže vašeho psa méně přitahovat k blechám a klíšťatům! Nepřehánějte to ovšem!

3.Skořice- Zatímco se objevuje spor o bezpečnost skořice pro psy, ASPCA rozhodla, že není toxická. Tento koření nejen voní nebeskou vůní, ale poskytuje i řadu zdravotních přínosů. Skořice prokázala, že zvyšuje energii a vitalitu a zlepšuje funkci mozku. Kromě toho má skořice přírodní antifungální vlastnosti, které pomáhají chránit před druhem houby, která způsobuje kvasinkové infekce, které se vyskytují často u psů s alergiemi.

4.Zázvor- Koření známé jako zázvor pochází z kořene zázvorové rostliny. Nejenže je tato bylina aromatická a lahodná, ale zázvor poskytuje také řadu zdravotních přínosů. Zázvor může pomoci upokojit žaludek u vašeho psa, stejně jako poskytnout protinádorové přínosy.

5.Petržel- Zatímco si můžete myslet, že je petržel pouze ozdoba jídel, je to vlastně velmi silná bylina, která může poskytnout vašemu psu životně důležité živiny. Petržel je listová bylina, která obsahuje různé flavonoidy, antioxidanty a vitaminy včetně lykopenu a karotenů. Kromě toho, že působí jako osvěžovač dechu, může petržel také pomoci uklidnit žaludeční rozrušení. Buďte opatrní, protože kořenová petržel vypadá téměř stejně jako bylina, ale je toxická pro psy a kočky.

6.Rozmarýn- Rozmarýn má vysoký obsah vitamínu B6 a je také dobrým zdrojem jak železa, tak vápníku. Tato vonná bylina také prokázala, že působí jako antioxidant a její esenciální olej byl používán jako přírodní konzervační látka v přirozených krmivách pro psy. Rozmarýn je také považován za přirozený stimulant, který pomáhá zvyšovat průtok krve do mozku a zároveň snižuje oxidační poškození nervového systému.

7.Kurkuma (Curcumin)- Kurkuma, koření běžně používané ve východních kuchyní, se také používá v tradiční východní medicíně. Toto koření má schopnost detoxikovat tělo, očistit krev, dezinfikovat rány, zmírnit průjem a léčit žaludeční onemocnění. Kurkuma také působí jako silný protizánětlivý prostředek, který lze použít k léčbě artritidy.

8.Koriandr- Koriandr je listová zelená bylina známá svou čerstvou chutí a množstvím zdravotních přínosů. Tato bylina obsahuje řadu účinných látek, které poskytují antibiotické, antibakteriální, antifungální, antioxidační a protirakovinné účinky. Koriandr může také pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi a zlepšit vstřebávání vápníku.

9.Echinacea- U lidí je Echinacea oblíbeným bylinným prostředkem pro běžné infekce nachlazení, chřipky a infekce horních cest dýchacích. U psů může poskytnout podobné výhody. Je také možné, že tato bylina může pomoci zlepšit imunitní zdraví, snížit zánět a snížit svědění.

10.Máta- Existuje několik různých druhů máty, ale všechny jsou známé svou silnou vůní a léčivými vlastnostmi. Máta například, může pomoci uklidnit zažívací potíže, snížit plyn, a zmírnit nevolnost. Bylo také prokázáno, že má rádionuklidové účinky, což je užitečné při snižování nemoci vyvolané radiací a také u psů podrobených chemoterapií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button