KrásaZdraví

Bergamotový olej by neměl chybět v žádné domácnosti

Bergamotové silice jako antidepresivum

Bergamotový olej se používal již v minulosti a to díky svým schopnostem zlepšovat náladu. Silice v něm obsažené mají stimulační účinky.

Jakmile se objeví první příznaky deprese – ztráta chuti k jídlu, celková únava, nezájem o každodenní činnosti, nakapejte 2 – 3 kapky oleje do dlaní, rozetřete a jemně vdechujte. Také můžete kápnout kapku na pulsní body nebo přidat několik kapek do koupele.

Zmírnění úzkosti

Bergamot působí na naši mysl jako relaxant, který pomáhá zbavit se stresu a úzkosti. Flavonoidy v něm obsažené stimulují produkci serotoninu a dopaminu. Kromě toho má mírně sedativní účinek, který pomáhá uvolnit tělo a mysl. V tomto případě je vhodné použít jej do difuzéru.

Zažívací obtíže

Olej podporuje vylučování trávicích enzymů, které napomáhají zlepšit trávení a vstřebávání živin. Pro tento případ vetřete několik kapek bergamotovéko oleje na kůži břicha.

Hormonální rovnováha

Bergamotový olej má regulační účinky na žlázy s vnitřní sekrecí, jež produkují různé druhy hormonů. Zahrnuje především pankreatické buňky či reprodukční hormony vaječníků.

Péče o pleť

Bergamotový olej je považován za cicatrizant – látka napomáhající hojení jizev. Kromě toho ovlivňuje pigmentaci kůže – zesvětluje tmavé skvrny. Pokud jej smícháte s vodou, může být použit pro mastnou pleť jako čistící tonikum. Díky svým antimikrobiálním účinkům může pomoci v boji proti akné.

Proti bolesti

Analgetické účinky oleje vycházejí z jeho schopnosti podporovat sekreci, která snižuje citlivost nervů. To snižuje pocit bolesti v poraněné oblasti a také stres a úzkost, které jakoukoli bolest zvyšují. Při bolestech kloubů a svalů smíchejte stejné množství bergamotového a základového oleje a směs vetřete do postiženého místa.

Olej je také vynikající v boji proti napětí, bolestem hlavy a migrénám. Použijte jedu – dvě kapky za ucho či na čelo. Lze jej použít i do difuzéru.

Péče o vlasy

Antibiotické a protiplísňové účinky dělá tento olej vynikajícím prostředkem v péči o vlasy. Snižuje svědění a záněty kůže. Je vhodný pro pokožku s lupy. Přidejte 2 – 3 kapky do šamponu při mytí.

Pro oplachování si vytvořte směs:

  • 5 – 6 kapek bergamotového oleje
  • stejné množství oleje kokosového
  • 2 litry vody

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button