Přírodní léčba Zdraví

Nápoj ze šesti druhů ovoce, který zatočí s toxiny i tuky

Řepný kvas
Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Tušíte jaký orgán vám v těle zajišťuje očistu? Jsou to játra! Ale i ty potřebují čas od času pomoci – a ideálně tímto skvělým nápojem.

Ať má život šťávu

Očista jater není jednoduchým procesem, musí se k ní přistupovat citlivě a přesto účinně. Musíme tělu dodat lehce stravitelné živiny. Nepotřebujeme totiž, aby bylo tělo zatěžováno urputným trávením, ale určitě je nutné zachovat vyvážený poměr vitamínů, minerálů a elektrolytů. Toho docílíme právě konzumací ovocných a zeleninových šťáv.

Šťáva k očistě jater

Ingredience:

  • 3 mrkve
  • 1 červená řepa
  • 2 červená jablka
  • 6 listů kadeřávku
  • cca 1,5 cm kořene zázvoru
  • 1/2 oloupaného citronu

Postup:

Všechny ingredience vložte do odšťavňovače. Nápoj promíchejte lžící. Můžete doplnit ledem a okamžitě podávejte. Chutná výborně!

Proč právě tyto ingredience

Červená řepa a mrkev mají neobyčejně vysoký obsah flavonoidů a vitamínu A. Tyto látky velmi úspěšně stimulují funkci jater.

Jablka mají skvělou čisticí schopnost. Výborně pomáhají odvádět z těla toxiny.

Kadeřávek umí neutralizovat jedovaté kovy, chemikálie a pesticidy a pomáhá je odvádět z těla ven.

Zázvor zase neutralizuje kyselé prostředí ve střevech a zabraňuje plynatosti a zácpě. Pomůže lépe trávit a lépe odvádět z těla toxiny.

Citron umí díky vysokému obsahu vitamínu C stimulovat činnost jater a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář