Zdraví

Jednoduché rady, které vám pomohou od bolesti i nachlazení

Nepříjemnosti jako je kašel, ucpané dutiny, sezónní chřipky či bolesti zad a kloubů, jsou u někoho na denním pořádku. Pří léčbě těchto neduhů obvykle volíme přípravky z lékáren a návštěvu lékaře. Tu bychom opravdu neměli zanedbávat, ale proč si nepomoci přírodní, účinnější a také pro naše tělo přijatelnější cestou?

Oregánem proti kašli

Oregano_1Kombinací oregana s citronem a medem vznikne skvělý čaj proti kašli. Pokud vás však trápí přetrvávající kašel a bolest v krku, vyzkoušejte kapky z oregana rozmíchat v trošce vody. Oregáno má uklidňující vlastnosti, proto vám kašel zmírní a bolest v krku odstraní.

 

Mentolem proti ucpaným dutinám

Když máte rýmu, trpíte zahleněním, podrážděnou sliznicí a ucpanými dutinami. Rýma nás povětšinou trápí v zimním období, ale její výskyt není vyloučen ani v teplém počasí. To, o co byste se v případě rýmy měli snažit, je otevření dýchacích cest. Mentol dokáže odblokovat cesty a umožní vám znovu zhluboka dýchat.

Levandulí proti bolesti hlavy

Inhalace levandule, ideálně levandulového oleje, vám ihned pomůže zbavit se bolesti hlavy. Levandule dokáže uvolňovat napjaté krční svaly a uklidňovat bolest.

lavender-524504_960_720

Jógou proti nespavosti

Jóga dokáže pomoci všem a skoro se vším, ale úplně nejlepší je v případě nespavosti. Lidé, kteří pravidelně praktikují jógové cvičení, přibližně jednu hodinu před spánkem, mají menší pravděpodobnost trpět nespavostí, než lidé, kteří nevykonávají žádnou fyzickou aktivitu.

Kurkumou proti úzkosti

Proti jarní úzkosti či špatné náladě můžete bojovat různými přírodními způsoby, nejlepší volbou je ale kurkuma. Obsažený kurkumin má antidepresivní vlastnosti, proto s kurkumou zaženete všechny nepříjemné chmury. Toto žluté koření vám ale dokáže pomoci i při chřipce a nachlazení.

Nemoc, ať už fyzická či psychická, není příjemná pro nikoho. Zbavte se jí proto pomocí těchto skvělých rad rychle, účinně a bez vedlejších následků.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button