Zdraví

Signály, které vaše tělo vysílá, pokud vyžaduje detox – 1. část

Náš organismus je každý den vystaven přílivu nezdravých a škodlivých látek prostřednictvím potravy, vody, nebo vzduchu. Stres, úzkost a užívání návykových látek jen prohlubují problém a vedou k hromadění toxinů v našem těle. I když v našem těle probíhá detoxikace nepřetržitě, jsou látky, se kterými si organismus nemusí umět poradit. Ty zůstávají v těle a ničí naše zdraví. Jak poznat, že je v našem těle už přemíra těchto látek? To se dozvíte v následujících řádcích.

Kdy tělo volá po detoxu

Silná únava

Máte někdy pocit, že i kdybyste prospali celý den, budete stejně unavení? V tomto případě může být příčinou vysoká hladina toxinů v těle. To vyvolává podvýživu, nebo nadváhu. V obou případech musí tělo vynaložit více energie k jakékoliv činnosti, než když jste v optimální váze. Další příčinou může být stres, který nedovolí vašemu tělu odpočívat. V neposlední řadě třeba i káva a jiné stimulanty. Zkuste si na konci dne dát pár jahod, které by tento stav měly potlačit.

Nesoustředěnost

Pokud máte během dne problémy s koncentrací a od plnění jakéhokoliv úkolu vás ruší jiné myšlenky, možná váš metabolismus zatěžují toxiny. Zkuste do jídelníčku zařadit potraviny podporující vaši mozkovou činnost. Vhodné je avokádo, ořechy, libové bílkoviny, nebo syrová zelenina. Tyto plodiny obsahují omega-3 mastné kyseliny, vysokou dávku železa, zinku, kyseliny listové a vitamínu B12 a pomůžou vám právě při špatné soustředěnosti.

Nadýmání, zácpa a zažívací potíže

Důvodem, proč trpíte neustálým pocitem plnosti a zažívacími problémy, můžou být toxiny. To, že jich je ve vašem těle nad míru, je způsobeno častou dehydratací, malým množstvím vlákniny v jídelníčku, nebo špatnými bakteriemi v tlustém střevě.

Proti tomuto problému vypijte denně 6–8 sklenic vody a zařaďte do svého jídelníčku potraviny obsahující celá zrna, syrovou zeleninu a ovoce. Důležitou roli v tomto případě hrají i probiotika, které eliminují špatné bakterie. Ujistěte se, že si každý den dopřejte alespoň malou misku jogurtu.

Pokračování ve 2. části.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button