Přírodní léčbaZdraví

14 překvapivých použití jedlé sody

Možná si myslíte, že soda se používá pouze k pečení, nebo dokonce i ke snížení zápachu v chladničce. Nicméně, soda má mnoho více použití, dokonce i mimo kuchyni. A je tak levná, jak to jen jde, takže její použití by mělo být nutností pro každý dům.

Čtěte dál a dozvíte se o některých výhodách sody.

1. Antacida

Soda je účinná a bezpečná alternativa konvenčních antacid na překyselený žaludek. Odbourává kyselý žaludek, pálení žáhy a kyselé poruchy trávení.

2. Vyčistěte zubní kartáček

Vyčistěte zubní kartáček, držák, zubní protézy nebo náustky namočením do sklenice teplé vody smíchané s 2 lžičkami sody. Soda pomáhá uvolňovat částice potravin a deodorizovat danou položku. Jedlá soda je bezpečná, je to také netoxický způsob čištění těchto předmětů. Takto také můžete vyčistit štětce na makeup nebo pudr.

3. Přírodní deodorant

Použijete malé množství na podpaží, aby se neutralizoval zápach.

4. Čištění obličeje a exfoliant

Můžete snadno vyrobit pastu kombinací 3 dílů sody na 1 díl vody; otírejte pokožku pastou krouživým pohybem k odlupování kůže, opláchněte. Použijte stejnou směs, nebo kombinujte 3 díly sody na 1 díl mýdla, pro dobrý čistič rukou a změkčovadlo.

5. Namočit ovoce a zeleninu

Soda je přirozený deodorizátor, který lze použít k čištění ovoce a zeleniny k odstraněním zbytků nečistot a chemických postřiků. Stačí namočit na pár minut do vody smíchané s troškou sody a opláchnout.

6. Osvěžte houbičky

Pokud je to chvíli, protože jste si koupili novou houbu, musíte to určitě udělat; houby jsou vinné zachycováním bakterií a šíření. Namočte vaši houbu do směsi 4 dílů sody na 1 díl horké vody, aby se uvolnily částice potravin a dezinfikovala houba.

7. Kuchyňský čistič

Jednoduše přidávejte sodu na mokrou houbičku při čištění dlaždic, umyvadel, van a dokonce i hrnců a pánví. Soda pomáhá odstraňovat mastnotu a špínu, nemluvě o tom, že odstraňuje nepříjemné zápachy na těchto povrchách. Pro extra silný čistič smíchejte sodu s hrubou solí a tekutým mýdlem.

8. Zvyšte účinnost pracího prášku

Přidejte ½ šálku sody do praní prádla, abyste opravdu dostali špínu z oblečení.

9. Vyčistěte auto

Soda může být také použita jako čistič pro vaše auto, stejně jako pro vaše kuchyňské spotřebiče. Přidejte pouze ¼ šálku na přibližně 1 litr teplé vody a nanášejte měkkým, vlhkým hadříkem. Tato směs může pomoci odstranit škrábance a zbavit se chyb, špíny, mýdla a dalších.

10. Deodorizujte

Soda může být použita nejen k dezodorizaci vaší chladničky, ale může také deodorovat koberce, potěšené sportovní vybavení, boty, kočičí a psí pelíšky, odpadkové koše a další. Jednoduše posypeme malým množstvím plochu přidáme trošku vody, aby jsme odstranili nežádoucí pachy.

11. Vyčistěte baterie

Protože se jedná o mírně alkálický prostředek, soda může pomoci zbavit se kyselinové koroze na automobilech, sekačkách a dalších strojích. Smíchejte 3 díly sody na 1 díl vody a jednoduše se naneste na oblast.

12. Odstraňte fleky

Použijte sodu, abyste odstranili skvrny, jako jsou například od pastelky, pomalovaný nábytek nebo stěny, nanesením pasty na vlhký hadřík a jemným odíráním. Použijte čistou látku, abyste ji otřeli a povrch vysušili.

13. Čistič trouby

Používejte sodu a vyčistěte troubu od zašlých nečistot. Smíchá se s vodou do pasty a nechá se působit přes noc. Ráno otřete houbičkou a opláchněte.

14. Hasicí přístroj

Soda je účinná při manipulaci s malými požáry. Při zahřátí vyzařuje oxid uhličitý, který otryskává plameny. U malých požárů se postavte dostatečně daleko a házejte několik hrstí sody.

A seznam pokračuje dál a dál! Soda může být také použita k deodorizaci koberců, čištění septického systému a očištění ovoce a zeleniny. Takže ujistěte se, že máte sodu stále po ruce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button