KrásaZdraví

Co všechno dokáže udělat syrová cibule s pokožkou? Zde najdete několik receptů z cibule, které omlazují, posilují a léčí

Jednou z nejlevnějších zelenin, která nechybí v žádné domácnosti je známá cibule. Cibule se využívá snad v každé domácnosti a je významnou přísadou do mnoha pokrmů. Ale to není vše, co cibule dokáže! Po přečtení tohoto článku si jí budete cenit ještě více než doposud.

Už dávných dobách lidé považovali cibuli za zázračný lék proti různým nemocím a také ji považovali za ochránce proti obezitě. Zázračné účinky má cibule díky vysokému obsahu esenciálních olejů, které vás posílí, omladí a zároveň vyléčí.

Ten fakt, že při krájení cibule mále v očích slzy, by vás neměl zastavit v jejím používání. Zde se můžete dočíst, co všechno cibule za syrového stavu dokáže.

Cibulová maska na pokožku

Cibule obsahuje vysoké množství zinku, který pomáhá regenerovat pokožku a zároveň jí omladit. Proto není ztráta času používat cibulovou masku proti vráskám, kožním vyrážkám nebo akné. Maska z cibule udrží vaší pokožku hydratovanou a rozzářenou.

Cibulovou masku si vyrobíte tak, že nakrájíte cibuli na velmi jemné kousky a smícháte ji s medem. Pokud máte masku připravenou, naneste si na pleť trochu olivového oleje a následně na něj rozetřete masku.

Masku si nechte tak dlouho na obličeji, dokud se vrstva zcela nevysuší. Po vysušení proces opakujte, zprvu olej a následně cibulovou masku. Proces opakujte po dobu 30 minut. Po půl hodinovém nanášení oleje a masky si obličej omyjte vlažnou vodou a naneste si na obličej obyčejný krém, což odstraní zápach z cibule.

A to je vše! Sami poznáte rozdíl.

Tuto masku si natírejte na obličej vždy dvakrát týdně. Díky masce budete cítit, že vaše pokožka je svěžejší, hladší a odstraní pleťové vady. Nutno podotknout, že maska není určená jen na obličej, můžete si jí aplikovat i na jiné části těla.

Cibulový zázrak na regeneraci kožních buněk

Kyselina askorbová, jód a flavonoid jsou také složkami cibule. Díky těmto látkám je cibule užitečnou pro tvorbu a regeneraci kožních buněk.

Existují i magické nápoje, které pomáhají udržovat pokožku zdravou zevnitř. Pokud trpíte často záněty nebo chronickými onemocněními pokožky, je toto vážně zázrak pro vaši pokožku.

Při přípravě budete potřebovat 10 středních cibulí a paličku česneku. Nakrájejte na jemno cibuli i česnek a vložte je do litru mléka. Mléko s cibulí a česnekem nechte vařit asi hodinu na středním ohni. Po uvaření mléko sceďte a nechte ho vychladnout. Pokud je cibulovo-česnekové mléko vychlazené, přidejte dvě lžíce medu a uložte nápoj do ledničky.

Tento magický nápoj konzumujte pětkrát denně, a to v množství jedné polévkové lžíce mezi jídly. Nejen, že nápoj léčí a omlazuje pokožku, ale také posiluje imunitu.

Cibulová polévka na spálení přebytečného tuku

Cibule aktivuje metabolismus a odstraňuje přebytečné tekutiny z těla. Proto je cibule vhodná při hubnutí. Nejvhodnější pokrm z cibule je cibulová polévka, kterou byste měli konzumovat vždy jednou týdně, aby se vaše tělo regenerovalo a celkově se zlepšilo vaše zdraví.

Cibulová polévka napomáhá odstranění přebytečného tuku, vyčisťuje krev a zlepšuje zdravotní stav. Pro přípravu je potřeba šest cibulí, pár rajčat, zelí, pár paprik a petržel. Všechny suroviny zalijte vodou a nechte je vařit. Polévku si můžete dochutit podle svých vlastních chutí například česnekem, chřestem, pálivou paprikou apod.

 

 

 

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Back to top button