PrevenceZdraví

Jak detoxikovat všechny orgány těla

Několik důvodů, proč jsou lidé postiženi nemocemi, jsou kvůli množství toxinů v těle, kyselým podmínkám těla a nedostatku životně důležitých živin. Vědět, že důležité je detoxikovat tělo a naplnit ho potravinami, které jsou celé a organické. To je jen jeden z důvodů, proč je proces detoxikace tak důležitý pro každého, kdo prochází řadou onemocnění, jako je i rakovina.

Nejdůležitějším aspektem detoxikace je vyčištění tlustého střeva, jater a ledvin, přičemž zbaví těla parazitů a kandidů. Pokud to víte, mělo by to být provedeno v pořadí tlusté střevo, kandidy, parazity, ledvin a pak jater.

Čištění tlustého střeva

Tento orgán je hostitelem miliard bakterií nazývaných mikroflóra, která tvoří asi 70% suché hmotnosti tělesného tuhého odpadu. Vedle tvorby výkalů tyto prospěšné bakterie žijí v trávicím traktu a v tlustém střevě, aby tělu pomohly při úspěšné absorpci živin, vyrovnávaly pH těla, regulovaly hlad a bojovaly proti bakteriím, které by mohly být potenciálně škodlivé. To jsou některé z důvodů, proč je důležité mít střeva, která fungují správně.

Jak mám vědět, zda potřebuji vyčistit tlusté střevo?

Chcete-li vědět, zda potřebujete detoxikaci tlustého střeva, může docházet k následujícím skutečnostem:

Únava

Zácpa

Bolestivé tělo

Alergie

Akné

Špinavý zápach těla a zvláště páchnoucí nadýmání

Pocity deprese

Spánek potíže

Obtížnost soustředění

Sexuální dysfunkce

Problémy s hmotností

Častá nemoc

Pohyby střev, které nejsou aktivní

Čištění tlustého střeva

Řešení se skládá ze dvou akcí. Tlusté střevo musí být vyčištěno detoxikací a potom bychom měli jíst  potraviny, které mají vysoký obsah vlákniny.

1. Použití vody

Pro vyčištění tlustého střeva je nejlepší pít dostatek vody. Je důležité vypít denně 10 až 12 sklenic vody. Tento typ spotřeby vody umožní tělu používat tekutinu jako mazivo, která je zapotřebí při vyplavování škodlivých toxinů a jiných odpadů z těla přirozeným způsobem, jakým je určen. Také pití tohoto množství vody vám pomůže nastartovat přirozené peristaltické působení těla – to je to, co napomáhá konzumaci potravy procházet trávicím systémem. Spolu s vodou mohou čerstvé ovocné a zeleninové šťávy pomůžou tělu zůstat hydratované.

2. Aktivní uhlí

Možná víte, že uhlíkové bloky se používají ve filtračních systémech vody, takže aktivní uhlí činí v podstatě to samé s tělem. Aktivní uhlí vtahuje a pak zachycuje chemikálie, toxiny, přísady do potravin a plyny, stejně jako některé zbytky léků.

3. Potraviny bohaté na vlákninu

Konzumace potravin, které jsou plné vlákniny, pomůže při čištění tlustého střeva. Vláknina pomáhá udržovat stolici vyrobenou tělem měkkou, stejně jako pomůže při celkovém procesu střevního pohybu, který zahrnuje povzbuzení těla k tvorbě a vylučování odpadu. Současně tyto potraviny bohaté na vlákninu pomohou dostat střeva do optimálního pracovního procesu.

Mezi skvělé potraviny, které mají vysoký obsah vlákniny, patří sušené švestky, maliny, avokádo, brokolice, celozrnný chléb a zelí.

Čištění Candidy

Candida je typ houby nebo kvasinky, která žije uvnitř každého v ústech a střevním traktu. V dokonalém světě by candida spolu s ostatními bakteriemi koexistovala, aby pomohla při trávení a absorbování živin. Problémem je, když candida začne růst mimo kontrolu a dominuje nad prospěšnými bakteriemi.

Když máte příliš mnoho candidy v systému, nejenže se cítíte strašně, ale dostanete se do bodu, kdy se uvolní toxiny, které překonávají přirozený systém detoxikace těla a pronikají do stěny střev, což způsobuje vytečené střevo, které umožňuje škodlivé toxiny proudit volně do krevního řečiště. Pokud k tomu dojde, pocítíte otravu – únavu, bolesti hlavy, vyrážky, dingus, nadýmání a mozkovou mlhu. Přirozený kandidát může také vyvolat chuť k cukru. Důvodem je to, že candida se živí cukrem, takže nadměrné rozmachování candidy donutí vaše tělo, aby toužilo, po větším množství cukru.

Jak se zbavit Candidy trvale?

Je velmi obtížné se zbavit kandidy, protože postupně se stává odolná vůči antibiotikům. Zbavit se růstu vyžaduje závazek k vašemu vlastnímu zdraví. 3-dílný proces zahrnuje hladovění, zabíjení a dušení. Poté budete muset znovu vložit dobré bakterie do střeva. Je možné, že toto vyčištění bude muset být uděláno více než jednou, aby jste se úplně zbavili přebytku kandidy – měli byste plánovat na kůru 2 měsíce.

1. Vyhladovět Candidu

Což zahrnuje vyloučení potravin jako jsou mléčné výrobky, lepek, sója, rafinovaný bílý cukr, kukuřice a pečivo. Váš plán by měl být konzumovat organická vejce, stejně jako živočišné bílkoviny se zeleninou a dobrými tuky. Změna samotné stravy nezabije růst, budete muset zavést i rostlinný protokol.

Živočišné bílkoviny by měly být vysoce kvalitní a bez hormonů a antibiotik. Patří sem hovězí maso, bizon, jehněčí, kuře a krůty bez klecí, divoké, ryby a dobře upravené luštěniny.

Konzumujte spousty listových zelených a kořenových zelenin. Které jsou čerstvé a organické, konzumujte je lehce vařené, sušené nebo syrové.

Při pečení používejte pouze dobré tuky. To zahrnuje kokosový olej, olivový olej a ghee.

6 až 8 sklenic filtrované vody by mělo být denně spotřebováno. To pomáhá vyplavit toxiny.

Pijte 2 až 3 šálky bylinného čaje Pau d’arco, neboli Lapacho každý den, stejně jako kostní vývar. Čaj pomáhá zabít kvasinky a kostní vývar pomáhá léčit střeva.

Konzumujte 1 až 3 polévkové lžíce kokosu každý den. Zabíjí droždí a zvýší metabolismus, pracuje s dvojitou povinností.

Konzumujte 1 lžičku jablečného octa s malým množstvím vody v případě potřeby. To pomáhá při detoxikaci a trávení. Je třeba se vyvarovat ostatním octům, protože obsahují cukry, na které letí kandidy.

Vyhýbat se:

Kvasinky v jakékoli podobě jako je kombucha a v kořeních se vyhýbat houbám, zrnám a lepku, arašídům, sýrům a mléčným výrobkům, konzervačním látkám, alkoholu, pravidelnému masu a nekvalitními vejci, příliš mnoho kávy a sladkému ovoci a ovocným šťávám.

2. Zabíjení Candidy

Kromě změny stravy budete muset konzumovat některé bylinky, které zabíjejí přebytečnou kandiditu. To lze provést ve spojení s dietou. Při výběru doplňku, který má být užíván, by měla být složena z kombinací nebo všech: pau d’arco (Lapacho), kaprylovou kyselinu, berberin, extrakt z grapefruitu, vit.B7, zinek a extrakt olivového listu. Candida může rychle vytvořit odolnost vůči bylinám, takže se budete muset otáčet a dávat si pozor, co konzumujete. Opakování užívání těchto doplňků by se měla provádět, pokud jste se v minulosti neúspěšně pokusili zabít kandidu. Byliny by měly být užívány 3krát denně po dobu 6 týdnů nebo déle. Kromě toho trávicí enzym pomůže při rozpadu potravy a extra toxinů, když kandida zmizí.

POZNÁMKA: Někteří lidé se budou cítit hůř, než lépe. Příznaky podobné chřipce jsou možné a to je známka toho, že kvasinky umírají. Je možné, že tělo a játra přemohou. Pokud k tomu dojde, přerušte přísun doplňků na polovinu nebo úplně je zastavte a pak pomalu vracejte zpět. Reakce se nazývá herxheimerova reakce. Alternativně může aktivované uhlí a křemelina přispět k odstranění toxinů z těla.

3. Odstranění Candidy

Jakmile je kandida zabita, musí být střeva naplněna dobrými bakteriemi a měli bychom být na pozoru,aby opět nedošlo k přemnožení zbývajících zbytků kvasinek. K tomu použijte kvalitní probiotikum po dobu 1 až 2 měsíců. Je vhodnější použít jednu ze složek Saccharomyces boulardii v přísadách. Je důležité, abyste během této fáze udržovali dietu bez cukru, glutenu, zpracovaných potravin nebo alkoholu, ale můžete znovu zavést houby, čokoládu, ocet a trochu ovoce.

Čištění parazitů

Infekce parazity může být doprovázena bolestí břicha, ztrátou chuti k jídlu, únavou, kašlem a průjmem. To může vést k vážným problémům, jako je podvýživa, obstrukce střev a dokonce ztráta krve střevami – a to může vést k větším problémům, jako je anémie nebo nedostatek železa.

Detox střev 

Detox střev je místo, kde se začne pracovat na odstranění parazita, protože hromadění plaku v tlustém střevě je zodpovědné za krmení parazitů. Hřebíček, pelyněk a černý ořech mohou být použity při hledání domácích prostředků. Hřebíček zabíjí vajíčka a dospělé parazity a černý ořech a pelyněk je obecně zabíjejí.

Čištění ledvin

Ledviny jsou zodpovědné za odfiltrování toxinů a jiných odpadů z krevního oběhu. Udržování zdravých ledvin je životně důležité pro zdraví celého těla a to může být dosaženo konzumací čištěné pitné vody, vyváženou stravou a pravidelnou detoxikací. Bez toho se vytváří toxiny a negativně ovlivňují funkce ledvin i jater. Když ledviny a játra nefungují na jejich optimální úrovni, trpí celé tělo.

Možná budete potřebovat ledviny očistit, pokud máte: anémii, vyrážky, bolesti nohou, špatnou chuť v ústech, únavu, nevolnost / zvracení, otoky nohou nebo kotníků a drastické změny v moči.

Níže jsou některé léky na čištění ledvin.

1. Citrón

Když se ráno vzbudíte, ve sklenici vody smíchejte čerstvou citronovou šťávu. To pomůže při trávení stejně jako při detoxikaci. Pro rychlé očistění přidejte šťávu se 4 nebo 5 citronů na litr studené vody a konzumujte. Případně použijte šťávu z jedné poloviny citronu ve 2,5dcl horké vody každý den. Spotřeba citronové vody ráno pomáhá tělu k pohybu střev a celý den je plný úspěšného trávení. Může nám to také pomoci nahradit všechny nezdravé nápoje, po kterých toužíme, protože je to o něco lepší než čistá voda a může to být konzumováno buď studené nebo horké.

2. Brusinka

Brusinky jsou proslulé tím, že pomáhají bojovat s infekcemi močových cest a pomáhají při čištění ledvin velkého množství oxalátu vápníku – hlavního přispěvatele do ledvinových kamenů. Kupte si brusinkovou šťávu, která je certifikována jako organická a neobsahuje konzervační látky, cukry nebo umělé příchutě. Brusinky pomohou také snížit pravděpodobnost, že se bakterie přilepí na močovou trubici a močový měchýř.

3. Pampeliška

Ta funguje jako diuretikum a zvyšuje produkci moči, která dělá dvojitou práci k čištění ledvin a jater. Pít 2 šálky pampeliškovéhoo čaje 2 krát denně po několik týdnů očistí ledviny.

Vařte 2 lžičky (sušeného) kořenu pampelišky v šálku vody. Vaříme 5 minut.

Vypněte teplo, zakryjte a nechte 10 minut luhovat.

Přidejte med do požadované chuti.

Čištění jater

Játra jsou jedním z hlavních způsobů, jak tělo zbavuje toxinů. Pracují tvrdě na detoxikaci krve, produkci žluči, rozpadání hormonů, ukládání vitaminů a další. Když tento důležitý orgán nefunguje v nejlepším případě, tělo nemůže správně stravovat.

„Špinavá“ játra se vyznačují plynem, pálením žáhy, špatnou chutí a zácpou.

Čištění jater

To vyžaduje 2 celé dny závazku, že na lačno vypijete tuto kůru. Budete také potřebovat:

1/2 šálku extra panenského olivového oleje za studena lisovaného

Šťávu z 1 velkého grapefruitu

4 lžíce soli Epsom

3 šálky čerstvého jablečného nebo grapefruitového džusu

Doplňky- heřmánek (volitelné)

citróny (to jsou také volitelné – můžete přidat pro chuť)

Postup:

Ujistěte se, že nejste alergičtí na Epsom sůl. K tomu je třeba držet ¼ čajové lžičky Epsom soli v ústech asi 1 minutu a spolknout. Pokud během 30 sekund nedojde k žádné reakci, měli byste být v pořádku. Před zahájením očisty přestaňte užívat jakékoli jiné bylinky, vitamíny nebo léky.

Poté smíchejte vše v jednom šálku a vypijte nalačno večer v průběhu 2- 3 hod. Jděte spát. Ráno by se měl kal z jater vyplavit stolicí.

Lymfatické vyčištění

Snad nejdůležitější věcí, která je potřebná k vyčištění lymfatického systému, je kardiovaskulární cvičení: chůze a další aktivity pomáhají vylučovat toxiny z lymfatického systému. Hluboké dýchání a suché kartáčování pokožky jsou také užitečné metody při stimulaci lymfatického systému a podpoře přirozeného detoxikace.

Příznaky zaneseného lymfatického systému zahrnují: artritidu, bolesti hlavy, kožní problémy, chronickou únavu, nevysvětlené zranění, sinusové infekce, nadváhu nebo celulitidu a poruchy trávení.

Kožní detoxikace

Kůže potřebuje detox stejně jako, ne-li víc, než naše další orgány, protože je to první linie obrany proti celé řadě znečišťujících látek a toxinů. Cvičení, saunování je také důležité pro detoxikaci kůže, protože pocení pomáhá vyplavit všechny špatné věci, které v kůži přetrvávají. Také zkuste přejít na všechny přírodní a  nebo organické toaletní potřeby a kosmetiku, aby vaše pokožka byla co nejčistší a nejjasnější.

Závěr

Pokud si myslíte, že vaše tělo a váš imunitní systém potřebuje další podporu, můžete zkusit detox, abyste odstranili těžké kovy z těla. Aktivní uhlí a zeolitová hlína jsou přirozené chelatační látky, které se v těle vážou na těžké kovy a odstraňují je. Přidání česneku, cibule, zelí a růžičkového kapusty do stravy může také pomoci odstranit těžké kovy. Paraziti mohou také dodat vašemu tělu nepříjemné stresy, ale včlenění bylin do stravy, z černého ořechu, hřebíčku, skořice, česneku, pelyňku a nebo psylia může pomoci odstranit parazity z těla.

Aby se vaše tělo cítilo a pracovalo co nejlépe, a aby imunitní systém fungoval co nejlépe, je důležité neustále spoléhat na detoxikaci a jíst zdravou výživu po celou dobu. Jak je uvedeno ve výše uvedené dietě, spočívá především v odstranění umělých přísad a zpracovaných potravin z vaší stravy a při výběru přírodních, čerstvých možností. Mimo detoxikace také nezapomeňte zahrnout do stravy širokou škálu organického ovoce a zeleniny a pravidelně cvičit a spát.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button