PrevencePřírodní léčba

6 potenciálních zdravotních přínosů aloe vera

Rostliny aloe vera se snadno pěstují a udržují, ale pokud jde o jejich složky, mohou tyto rostliny udělat více než jen nabídnout charakter životnímu prostoru.

Listy rostliny aloe vera jsou plné měkkého čirého gelu, který je oceňován pro svůj hydratační účinek a další léčivé účinky.

Aloe vera Gel v prášku může pomoci snížit krevní tlak

Aby bylo jasno, aloe vera nenahrazuje cvičení, zdravou výživu a léky – to vše může pomoci snížit vysoký krevní tlak. Může však nabídnout určité výhody jako doplňková terapie.

Aloe vera může pomoci stabilizovat krevní cukr

Hubnutí, zdravá strava a fyzická aktivita pomáhají snížit riziko cukrovky a zlepšit hladinu cukru v krvi. Existují však také důkazy naznačující potenciální přínos aloe vera na kontrolu glykémie.

Je to způsobeno schopností aloe vera snižovat absorpci glukózy v gastrointestinálním traktu a snižovat produkci glukózy.

Aloe vera v ústní vodě může zlepšit zdraví zubů

Aloe vera by mohla být nečekaně užitečným doplňkem vašeho režimu pro zdraví ústní dutiny díky svým možným vlastnostem proti zubnímu plaku a zánětu dásní.

Aloe Vera může stimulovat produkci kolagenu a bojovat proti stárnutí pleti

Aloe vera se používá jako přísada do produktů péče o pleť od hydratačních krémů po pleťové masky – a to z dobrého důvodu. To lze přičíst hydratačním vlastnostem gelu proti stárnutí.

Aplikace hydratačního krému je důležitým krokem ve vašem kosmetickém režimu, protože zachycuje vodu v pokožce a pomáhá jí vypadat mladistvěji, suchá kůže na druhé straně způsobuje scvrknutí baculatých kožních buněk, což vede k předčasným vráskám.

aloe vera-kvetinac

Aloe Vera Gel je oblíbený pro zklidnění zánětů od slunce

Toto je zdaleka jedna z nejznámějších výhod aloe vera: Po ošklivém spálení sluncem jste si pravděpodobně namydlili pokožku gelem z rostliny pro úlevu.

Aloe Vera může pomoci zbavit se akné přirozeně

Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem slouží aloe vera také jako vynikající léčba akné. Ať už se aplikuje na pupínky nebo na obecné oblasti zarudnutí a podráždění, bylo zjištěno, že aloe vera zklidňuje a snižuje výskyt a výraznost akné a dokonce i jizev po akné.

Upozorňuje však, že aloe vera by neměla být aplikována přímo na otevřené skvrny po akné.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Makawiel

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button