Dům a zahradaPrevenceRady a tipy

Účinný návod, jak ošetřit dřevěné podlahy, aby vydržely věčně…

Většina dřevěných podlah se vyrábí z polyuretanu, tudíž jejich údržba je snadná, pokud se řídíme pár jednoduchými pokyny.

Ředitelka Úklidové laboratoře Good Housekeeping Institute, Carolyn Forte, shrnula jednoduchá základní pravidla, kterými je dobré se při čištění dřevěných podlah řídit.

Budeme potřebovat:

  • Čistící prostředek, který je určený na dřevěné podlahy
  • Mop z mikrovlákna
  • Sodu bikarbonu

Jak na to?

Dřevěné podlahy by se měly ošetřovat každý 1-2 měsíce, a to sice speciálním čistícím prostředkem (sprejem), který je k tomu přímo určený.

Sprej aplikujeme na podlahu a poté ji ihned přejedeme mopem z mikrovlánka, čímž se odstraní nečistoty a dojde k ochraně podlahy proti poškození, jako je zašlost či škrábance.

Pokud si všimnete menší šmouhy nebo škrábance, vyčistěte jej hadříkem. Pokud se jedná o poškození vážnějšího charakteru, aplikujte trošku sody bikarbony do vlhčeného hadříku a jemně hadříkem vydrhněte dočista postiženou oblast. Nakonec již pouze opláchněte předem navlhčenou papírovou utěrkou a důkladně vysušte.

Pozor!

Jakmile podlahy začnou vypadat opotřebovaně, zavolejte profesionály, kteří přesně vědí, jak podlaze pomoci. Vrátí se jejich krása a prodlouží životnost podlahy.

Pokud se chcete o podlahu starat co nejméně, dodržujte tyto základní pokyny.

Základní chyby

Nosíte doma boty

Základní poučka, abychom předešli šmouhám a škrábancům. Nečistoty a zrnitost jsou abrazivní a časem tyto částice zanechají jemné škrábance a podlahy pak vypadají matně.

Příliš časté vysávání

Vysavač je ten nejlepší pomocník při odstraňování prachu. Dřevěné podlahy je důležité vysávat často, jinak se prach usadí ve štěrbinách a případných prasklinách, což ubírá krásný vzhled. Proto tím nejlepším způsobem na vysávání je vysavač s kartáčovým nástavcem, který se právě do těchto štěrbin krásně dostane.

„Pokud máte pouze vzpřímený model, nezapomeňte rotující kartáč vypnout, aby štětiny nepoškrábaly Vaše podlahy,“ podotýká Carolyn.

Příliš dlouho skvrny ponecháváte, než je vyčistíte

Stává se, že omylem něco vylijete na podlahu. Jenže pokud necháte skvrny zaschnout, vzniklá zaschlá skvrna přitahuje na sebe další nečistoty. Veškeré skvrny vždy vyčistěte ihned po jejich vzniku, k čemuž vám pomůže papírová utěrka, aby došlo k odstranění zbytku vylité tekutiny.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button