Přírodní léčbaZdraví

Jak pomocí bylin hravě zvládnout sezonní alergie

Pro mnohé z nás jsou sezónní změny počasí velmi bouřlivé a přinášejí i sezónní alergie. Plný nos, uslzené oči, kýchání a senná rýma, je v některých domácnostech neustálým problémem.

Přírodní prostředky pro sezónní alergie

Alergie jsou často spojeny se slabými imunitními, nadledvinovými a trávicími funkcemi, existují však přírodní léky, které mohou zlepšit tyto funkce a zmírnit symptomy alergie.

Níže je 6 přírodních léků pro sezónní alergie.

1. Místní surový med

Surový med je med, který nebyl pasterizován, zahříván nebo zpracováván žádným způsobem. Jedná se o alkalicky se tvořící výživu, která obsahuje silné antioxidanty, enzymy, přírodní vitamíny a další důležité přírodní živiny. Konzumace syrového medu je vynikající způsob léčby sezónních alergií. Je to silný antioxidant, podporuje tělo a zdraví trávicího ústrojí, eliminuje alergie a posiluje imunitní systém, plus mnohem více.

Začínáme asi měsíc před začátkem sezony alergie a užíváme čajovou lžičku surového medu nejméně jednou denně. Je vysoce účinný při léčbě respiračních stavů, jako je astma a bronchitida. Surový med je perfektní pro vaši všestrannou domácí lékárničku, protože má antibakteriální, antivirové a antifungální vlastnosti.

2. Kopřiva

Kopřiva funguje dobře jako antihistaminikum. Přirozeně zabraňuje produkci histaminu v lidském těle. V mnoha oblastech se vyskytuje přirozeně rostoucí a používá se k výrobě čajů a tinktur. Kombinujte kopřivu s jinými bylinkami a vytvořte vysoce účinný bylinný čaj. Některé návrhy jsou listy máty peprné nebo malinové listy.

3. Quercetin

Přírodní bioflavonoidy jsou skvělý způsob, jak stabilizovat váš systém. Quercetin zabraňuje buňkám v těle v produkci histaminů, které způsobují vznik alergií, ale také působí skvěle ke zmírnění zánětu. Ideální čas začít užívat tento doplněk je měsíc až měsíc a půl před začátkem sezonních alergií. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat quercetin, je prostřednictvím doplňků v lékárně.

4. Devětsil lékařský

Ačkoli to může být těžké najít ve většině zemí, Devětsil (Petasites hybridus) je další alternativa k antihistaminiím. Podle švýcarské studie, publikované v britském časopise Medicine, je Devětsil stejně účinný jako účinná látka v přípravku Zyrtec, cetirizin. Ti, kteří se účastnili studie, vzali 32 miligramů Devětsilu denně, ve čtyřech samostatných dávkách. Devětsil lze užívat v doplňkové formě.

Pozor: Devětsil bílý může v některých případech způsobit zhoršení příznaků alergie.

5. Jablečný ocet

Jablečný ocet byl používán pro širokou škálu zdravotních onemocnění. Je to nádherná zažívací pomůcka, podporuje ztrátu hmotnosti, čistí lymfatický systém, snižuje produkci sliznice a pálení žáhy a také snižuje příznaky alergie. Jablečný ocet poskytuje enzymy, proteiny a probiotické bakterie. Ve sklenici vody smíchejte lžíci octu a vypijte ji. Dělejte to třikrát denně, abyste omezili alergie. Pracuje také jako preventivní opatření proti nejčastějším onemocněním.

6. Probiotika

Když někdo má alergický záchvat, je to proto, že je v jeho imunitním systému nerovnováha. Vaše tělo reaguje příliš silně na stimulant, který vstoupil do těla. Současný výzkum našel spojení mezi sníženými alergiemi a prospěšnou střevní flórou. Je možné, že přítomnost probiotik v mateřském žaludku, pokud je žena těhotná a při kojení může pomoci tomu, aby se u dítěte nemohli v pozdějším životě vyvíjet alergie.

Nejlepší způsob, jak vyvažovat střevní flóru, je fermentované potraviny, stejně jako nápoje například kefír a Kombucha. Můžete také vzít probiotické kapsle, abyste tělu poskytli potřebnou podporu.

V některých případech může postačit jednoduchá změna stravy, kterou potřebujete k prevenci alergií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button