Zdraví

Pampeliška podle vědců dokáže zničit rakovinné buňky

„Plevel“, který pravděpodobně máte na zahradě i vy, může být tou nejlepší látkou v boji proti rakovině.

Nedávné studie provedené na univerzitě ve Windsoru v Kanadě objevily, že kořen pampelišky může být zvláště účinný při léčení nebo při prevenci rakoviny, a to mnohem více než chemoterapie, která mimo jiné ničí imunitní systém.

Jak univerzita uvedla v tiskové zprávě, vědci jsou přesvědčeni, že objevily správnou dávku extraktu pro účinnou léčbu rakoviny. Plánují klinické testy pomocí speciálně vyvinuté pampelišky.

Doktor Sivaram Pandey, biochemik a vedoucí výzkumu, společně s dalšími vědci dokázal v laboratoři, jak extrakty z kořenů pampelišky ovlivňují rakovinné buňky.

Významný objev

Prohlášení z února roku 2015 má pro projekt, který byl věnován vzpomínce na Kevina Couvillona zesnulého na následky tříletého boje s těžkou leukémií, jedinečný význam.

„Víme, že Kevin by chtěl, aby všichni bojovali proti rakovině a abychom přišli na to, jak mohou lidé uniknout tomuto krutému osudu,“ říká Donna, Kevinova matka. „Přírodní medicína umožňuje imunitnímu systému člověka, aby se stal součástí procesu léčení. My všichni jsme ze srdce tomuto úsilí pomáhali a také úžasnému výzkumu, který byl proveden.“

Kořenový extrakt pampelišky používaný v laboratoři společnosti Pandey je asi pětkrát silnější než extrakty, které lze běžně koupit. Pokračuje se v testování na vyrušení rakovinných buněk pankreatu, melanomu a leukémie u laboratorních myší.

Webová stránka univerzity ve Windsoru popisuje zkušenosti z projektu takto: „Na začátku tohoto výzkumu jsme byli schopni efektivně vyhodnotit dopad extraktu z pampelišky na početné rakovinné buňky. Zaznamenali jsme účinnou opozici vůči rakovině pankreatu a tlustého střeva, chronické leukémie, a to bez jakéhokoli stupně toxicity vůči zdravým buňkám. Všechny tyto studie účinnosti se testují na myších a také byly zahájeny klinické studie u třiceti pacientů, z nichž téměř všichni již vyzkoušeli všechny ostatní dostupné možnosti léčby rakoviny.“

Zdravotní přínosy pampelišky

Pampelišky mají i další zdravotní výhody. Obsahují základní minerály a vitaminy, jako je draslík, mangan, hořčík, železo, vápník, vitamin C, riboflavin, thiamin a vitamin B6. Obsahuje flavonoidy jako je cryptoxanthin a zeaxantin, které mají specifické léčebné vlastnosti. Zeaxanthin chrání sítnici před slunečním zářením a kryptoxantin může chránit tělo před rozšiřováním rakoviny plic a úst.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button