Přírodní léčbaRady a tipyZdraví

Spálený jazyk není nic příjemného. Urychlete jeho hojení s pomocí jednoduchých triků

Jistě to znáte – spěcháte a nezdržujete se vyfoukáním či vychladnutím jídla, a pak jen zasyčíte bolestí nad spáleným jazykem; při vaření ochutnáváte a ochutnáváte, až je jídlo horké a vy skončíte s popáleným jazykem. Popálený jazyk jídlem není nic závažného, ale i tak můžete jeho hojení podstatně urychlit.

Kurkuma

Kurkuma je základem indické kuchyně a je oslavována pro svou živou barvu, výraznou chuť a četné přínosy pro zdraví. Má také protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět na jazyku a urychlit jeho hojení.

Vytvořte jednoduchou kurkumovou pastu kombinací 1-2 polévkových lžic mléka s 1/4 lžičky medu. Naneste směs na jazyk pomocí prstu nebo sluchátka a nechte ji působit asi 10 minut. Poté si pečlivě vypláchněte ústa.

Glycerin

Glycerin může zvlhčovat a má také uklidňující vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit nepříjemnost a podpořit hojení. Ujistěte se, že používáte čistý glycerin a nemíchejte ho s růžovou vodou nebo citronem, jak to obvykle děláme.

Naneste malé množství glycerinu přímo na spálenou oblast jazyka pomocí prstu. Nechte působit a nakonec spolkněte, nezpůsobí žádnou škodu, protože je bezpečná pro konzumaci. Opakujte tento proces podle potřeby, abyste zmírnili bolest a urychlili hojení.

Bazalka

Bazalka nabízí různé zdravotní výhody, včetně uklidnění spáleného jazyka. Bazalka je proslulá svými protizánětlivými a analgetickými vlastnostmi, které mohou pomoci snížit zánět a zmírnit bolest spojenou se spáleným jazykem.

Vezměte pět až šest listů bazalky a důkladně je umyjte, abyste odstranili všechny nečistoty. Žvýkejte listy bazalky nejméně dvakrát denně, než se jazyk zahojí. Pravidelné užívání může pomoci zmírnit nepohodlí a podpořit hojení puchýřů na jazyku.

Led

Led je jednoduchý, ale účinný lék na léčbu popálenin, včetně těch na jazyku. Led vykazuje protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat otoky a usnadňují proces hojení.

Umístěte malou kostku ledu na jazyk, dokud nepocítíte mírnou necitlivost. Nebo můžete také přidat 4-5 kostek ledu do sklenice vody a rozmačkat ji kolem úst. Opakujte tuto metodu dvakrát až třikrát denně pro okamžitou úlevu od puchýřů na jazyku.

Med

Med je dobře známý pro své antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět a bojovat proti bakteriím.

Vezměte lžíci medu a nechte ji nějakou dobu rozpustit v ústech. Postupně ji spolkněte a nechte ji pokrýt postiženou oblast. Tento proces opakujte dvakrát až třikrát pro rychlou úlevu od spáleného jazyka.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button