Zdraví

Mějte krásnou pleť a zamezte všem kožním problémům

Kožní problémy jako jsou bradavice, tmavé skvrny, černé tečky a jiné, jsou výsledkem zánětů, alergických reakcí nebo infekce. Některé problémy ničí pokožku i po zahojení. Pojďme se tedy společně podívat, jak se s těmito problémy vypořádat.

Bradavice

Za normálních okolností se bradavicí zbavujeme zmrazením nebo kyselinou. V případě, že tyto metody nevykazují pozitivní výsledky, měli byste se zaměřit na přírodní léčivé prostředky, které neobsahují chemikálie. Tyto domácí nápravné prostředky se osvědčily jako účinné, ale nebudou vyřešeny přes noc. S problémem si však poradí lépe, jsou to přírodní metody.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je jedním z nejúčinnějších prostředků na odstranění bradavic. Naneste jablečný ocet pomocí vatového tampónu na postižené místo (ve večerních hodinách). Další způsob je vatový tampón nechat nasát octem a připevnit na bradavici. Nechte působit 24 hodin a poté vyměňte tampon. Můžete sledovat, jak se bradavice postupně zmenšuje.

Česnek

Z česneku můžete použít šťávu a použít stejným způsobem jako jablečný ocet či aplikovat přímo plátek česneku na místo. Zábal vyměňujte asi dvakrát denně, dokud bradavice nezmizí.

Banán

Tato metoda je ověřena již několika předními lékaři. K zapotřebí je vnitřní strana banánu, která se aplikuje přímo na postiženou kůži. Někteří lidé zaznamenali pozitivní výsledky, jakmile začali místo čistit touto banánovou slupkou několikrát denně. Pro lepší a účinnější výsledek zavažte kousek slupky přímo ke kůži. Nechte působit přes noc a poté místo opláchněte. Aplikujte každou noc, dokud bradavice neustoupí.

Mateřská znaménka

Mateřská znaménka sice nejsou nebezpečná pro naše zdraví, ale jsou velmi esteticky nehezká. Mateřská znaménka mají černou, hnědnou nebo tělovou barvu. Vyskytují se v důsledku nahromadění melanocytů, které vytvářejí pigment, známý také jako melanin.

Mateřská znaménka můžou mít různý vzhled, jsou vystouplé, hladké, drsné, s chlupy i bez. Jejich počet je ovlivněn několika faktory, od genetiky, hormonálních výkyvů až po jiné dílčí jevy. Někdy zmizí, jak člověk stárne, ale nebývá to pravidlem. Lidé je nemají rády a často se snaží o jejich úplné odstranění.

Pokud máte v úmyslu léčit vaše znaménka, měli byste pozorovat jejich vývoj, zda nemění tvar a barvu bez jakéhokoliv zvláštního důvodu. Pokud něco takového nastane, navštivte ihned svého dermatologa, který vám řekne, jestli ve znaménku nepropukla rakovina. V případě, že je znaménko rakovinné, nesmíte ho léčit sami.

Česnek

Namačkejte čerstvý stroužek česneku a položte ho na znaménko. Zafixujte obvazem a nechte působit přes noc. Léčba trvá několik dnů. Po několika dnech si můžete všimnout, jak znaménko přirozeně odpadává.

Olive_oil_from_Oneglia

Ricinový olej

Ricinový olej účinně rozpouští a odstraňuje abnormální výrůstky, jako jsou bradavice, mateřská znaménka a jiné kožní abnormality. Tato metoda je naprosto bezpečná, jelikož nezanechává žádnou jizvu. Vyžaduje to však čas. Ricinový olej zkombinujte se špetkou jedlé sody a několika kapkami ricinového oleje. Směsí potřete místo a nechte působit několik hodin, poté omyjte. Postup opakujte dvakrát denně po dobu jednoho měsíce.

Tmavé skvrny

Tmavé skvrny jsou výsledkem několika faktorů. Prvním nejčastějším faktorem je působení slunce a pigmentu. V druhém případě jsou na příčině játra.

Vitamín C

Přírodní sérum neobsahuje žádné chemické látky, vitamínem  se proto skvěle léčí tmavé skvrny. Vše, co musíte udělat, je aplikovat sérum na gázu a umístit na postiženou oblast. Nechte sérum pracovat přes noc a uvidíte, že pozitivní výsledky se dostaví během několika dnů.

Cibule

Cibule je skvělým nástrojem pro odstranění tmavých skvrn. Naneste šťávu z jedné cibule na postiženou oblast a nechte působit po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte vodou. Tento postup provádějte jednou za den.

Citrón

Šťávu z jednoho citrónu vymačkejte a naplňte jí vatový tampón. Třete tmavé skvrny několikrát denně.

Vyzkoušejte některou z těchto metod a dejte sbohem lékařským zákrokům.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button