NezařazenéZdraví

Naučte se žít sami se sebou

Vadí Vám, že často brečíte, když Vás něco dojme nebo že je to ve společnosti třeba trapné a nevhodné? Není tomu tak! Myslete pouze sami na sebe.

Také jste si všimli, jak dokážete ovlivňovat své emoce? Vždy se cítíte tak, jak to Vašemu tělu dovolíte. Všechny signály, které dáváte svému tělu, jdou přes Vaše řídící centrum, kterým je ve Vašem těle jednoznačně mozek.

V Austrálii je dokonce institut, který zkoumá lidské emoce a vyvozuje závěry na základě jejich aktivity na sociálních sítích. Došli například k závěru, že nejsmutnější jsou lidé pravidelně ve čtvrtek. Je to tím, že už jsou čtvrtý den v práci a pořád není víkend? To by byla otázka dalšího šetření a zkoumání.

Emoce jako naše přirozenost

Každopádně, emocionální stavy jsou naší přirozenou součástí a je jen na nás, jakým emocím dovolíme, aby nás ovládly. Ale jak tyto emoce usměrnit?

Nedovolme, aby nás ovlivnily emoce toho, jak by to vlastně mělo být – například – teď bych měl být smutný, tak proč necítím žádný smutek? Nebo – tohle je tak vtipné, proč se tedy nesměji?

Největší chybou je, že se Vaše emoce snažíte přebít fyzickou aktivitou. Prostě se chovejte tak, jak se v danou chvíli cítíte. Je to jen Váš život a Vaše vnímání reality a Vy nemáte žádnou povinnost se někomu zpovídat z toho, jak se v určitých situacích chováte.

Přece se nebudete přetvařovat a tím zatěžovat a hlavně mást svůj mozek, který poté neví, jaké má tělu vyslat signály, a Vy se dostanete do slepé emocionální uličky pocitů, ze kterých se poté špatně dostává. Buďte prostě přirození – tak, jak Vám Vaše tělo dává najevo.

Hlavně myslete na to, že vždy máte možnost volby toho, jaký emocionální pocit Vás bude provázet celý den. Jde jen o to, jak budete danou situaci vnímat. Nalaďte se na pozitivní vnímání reality a Vaše tělo si nato zvykne a začne vnímat většinu pocitů v pozitivní rovině vstřebávání  – protože jen Vy sám jste zodpovědný za to, jak se budete cítit a jak připravíte své tělo na události, které nastanou – a dokonce i na ty nečekané.

Pokud se Vám nepodaří své emoce ovládnout, ale naopak – emoce zcela ovládnou Vás, může často docházet k tomu, že propadnete úzkosti a poté už budete muset vyhledat odbornou pomoc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button