MinerályPrevenceZdraví

5 příznaků nízké hladiny draslíku

Pravděpodobně víte, že banány jsou nabité draslíkem, ale možná si neuvědomujete, jakou zásadní roli hraje tento minerál v těle. Draslík pomáhá při svalové kontrakci, regulaci tekutin a minerální rovnováze. A co víc, draslík otupuje účinky nadměrné konzumace sodíku.

Pomáhá také uvolnit cévní stěny a následně snížit krevní tlak.

Známky toho, že vám dochází draslík – stav zvaný hypokalémie. poznáte podle těchto příznaků.

Jste vždy unavení

Pokud se vám zdá, že nemůžete dostatečně odpočívat a vaše energetické hladiny jsou nízké, můžete mít nedostatek draslíku. Každá buňka ve vašem těle potřebuje správné množství draslíku, aby fungovala. Pokud jste stále více vyčerpaní a víte, že máte dostatek spánku, může být příčinou chybějící draslík.

To znamená, že další problémy s vaší stravou, stresem nebo spánkovou deprivací mohou také způsobit, že se budete cítit chronicky pomalí, takže byste neměli předpokládat, že nedostatek draslíku je viníkem.

Máte svalovou slabost nebo křeče

Draslík hraje klíčovou roli při kontrakci hladkého svalstva, a to jak v srdci, tak v celém těle. Takže když jsou hladiny draslíku nízké, můžete pociťovat „bolesti a křeče“ během dne nebo při cvičení.

Cítíte mdloby, závratě nebo mravenčení

Draslík může během dne ubývat a může se zpomalit váš srdeční tep, takže máte pocit, že omdlíte. To není běžné a příčinou může být mnoho dalších faktorů, ale pokud se toto objeví, je důležité navštívit svého lékaře.

Brnění rukou nebo nohou je dalším signálem, který byste neměli ignorovat. Můžete také pociťovat necitlivost.

banany-draslik

Máte vysoký krevní tlak nebo bušení srdce

Bez dostatku draslíku se mohou stěny krevních cév sevřít, což má za následek hypertenzi nebo vysoký krevní tlak. Tento stav nemá žádné příznaky, ale může vést k vážným zdravotním problémům. Pokud máte obavy, ujistěte se, že si pravidelně kontrolujete krevní tlak doma nebo v ordinaci svého lékaře.

Pozor také na bušení srdce; srdeční sval má větší potíže s pumpováním, když je rovnováha sodíku a draslíku špatně. Když zaznamenáte bušení srdce, můžete si být velmi vědomi svého srdečního tepu nebo mít pocit, že vaše srdce vynechalo nebo zastavilo některé údery.

Jste neustále nafouklí nebo máte zácpu

Zácpa je prvním příznakem hypokalemii, takže je na co si dávat pozor. Navíc, když máte málo draslíku, vaše tělo se snaží regulovat hladinu sodíku, což může způsobit nadýmání způsobené solí.

Zdrpj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button