KrásaNezařazenéZdraví

Léčba pijavicemi: Piják, který může přinést kladné výsledky!

Máte z pijavic hrůzu? Pijavice se používají pro lékařské a omlazující účely včetně čištění těla od toxických látek. Tato stará léčebná metoda se nazývá Hirudo terapie a byla použita již ve starověkém Egyptě (Galen a Hippocrates psali o léčivé moci pijavic). Je také dobře známo, že je používala pro zkrášlování i ruská císařovna. Je důležité říci, že v Rusku je léčba pijavicemi uznanou technikou ministerstvem zdravotnictví zapsanou v registru léků v Ruské federaci.

leech-1055447_960_720Zatím víme, že existuje asi 400 druhů pijavic, ale pro ošetření se používají jen lékařské pijavice. Je to sice odporná představa, že vám po těle lezou tvorové, kteří sají krev, ale mají řadu pozitivních účinků. Jsou ideální pro krevní oběh, a proto se používají k léčbě onemocnění jako je trombóza, zánět žil, křečové žíly, infarkt myokardu, bolesti svalů a poranění svalové tkáně. Pomáhají při stanovení průtoku krve krevním řečištěm. Rovněž přispívají k lepším výsledkům v léčbě neplodnosti a redukují viditelnost celulitidy a vrásek.

Samotné kousnutí pijavicemi ani nebolí, protože do vás vpouští řadu látek podobných analgetikům. Pijavice může spotřebovat od 5 do 15 ml krve během krmení. K léčbě je používáno cca10 pijavic, což znamená, že člověk může přijít až o 150 ml krve. Jenže tento druh léčby nespočívá v tom, kolik z vás pijavice vysají krve, ale v tom, že ředí krev, fungují jako antikoagulancia a současně i jako anestetika.

leech-1055446_960_720

Četné testy potvrdily, že lékařská pijavice kousnutím vstřikuje velký počet biologicky aktivních látek v těle, jako je např. alfahimotripsin, hirudin, subtilisin a himazin. Terapie pijavicemi působí imunostimulačně, rozpouští tuky a zabraňuje vývoji bakterií. Pijavice mohou přinést kladné výsledky v mužské a ženské neplodnosti. Navíc revitalizují pokožku, což je důvod, proč je používá mnoho hollywoodských hvězd, třeba Demi Moore.

Nakonec zbývá říci, že jednou použité pijavice jsou po ošetření zničeny, takže nehrozí žádné riziko výskytu nežádoucích účinků. Tato léčba se nedoporučuje pro lidi trpící hemofilií nebo jinou poruchou krve.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button