Zdraví

Jak si vyrobit zázvorový čaj a proč byste měli?

Jak si vyrobit zázvorový čaj a proč byste měli?

 Zázvor je úžasný koření a neměl by chybět žádné domácnosti. Je to fantastický přírůstek sladké i slané kuchyně, která dodává horkou štiplavou chuť. Navíc má mnoho zdravotních přínosů a může poskytnout přirozené uzdravení vašeho těla.

Použití kořenů zázvoru

Nakupte čerstvý kořen zázvoru, který je plný a čistý, vyhýbejte se všem, které vypadají skvrnitě nebo plesnivě.

Kořen zázvoru je také možno snadno zmrazit, takže když je v sezóně, nakupte pár dalších kořenů, které si odložíte na později. Chcete-li ho zmrazit, nakrájejte kořen na kusy (asi 1 palcový) délky, dejte do sáčku, vytlačte veškerý vzduch a zmrazte. V případě potřeby vyjměte kus a je to.

Kromě toho, že můžete použít zázvor v jídle a vaření, jedním z nejlepších způsobů, jak si vychutnat kořen zázvoru, je jako čaj.

Jak vyrobit čaj

Oloupejte 1 kořen velikosti palce zázvoru.

Plátky nebo celý kořen vařte ve 2 šálcích vody po dobu 10 až 20 minut. Pokud máte čas, nechte to celé 20 minut. Množství zázvoru můžete přidat nebo ubrat podle vaší chuti.

Po dokončení přeceďte čajovou směs do šálku, abyste odstranili zázvorové kousky. V této fázi můžete také přidat další přísady pro extra chuť a přínos pro zdraví. Velké plusy zahrnují citrón, limetka, nebo rozmarýn. Přidejte med nebo jiné přírodní sladidlo.

Vychutnejte si okamžitě svůj čaj. Pokud  ho máte navíc, můžete ho uchovat v chladničce pro pozdější použití.

Zdravé přínosy kořenů zázvoru

Teď víš, jak vyrobit zázvorový čaj, proč bys měl?

Zázvor má anti-nevolnost, anti-zvracení, protizánětlivé a antispazmodické vlastnosti. Kvůli tomu ho Číňané označují za „krále žaludku“

Může pomoci uklidnit všechny druhy žaludečních onemocnění, včetně:

Nemoc pohybu

Ranní nevolnost

Nevolnost včetně pooperační a chemoterapie

Zvracení

Špatné trávení

Průjem

Nadýmání

Břišní křeče

Bolestivé období

Syndrom dráždivého střeva

Kdykoli vznikne problém s žaludkem, zkuste použít pomocný zázvorový čaj. V některých případech může být použit k zabránění problému. Například pokud cestujete a pohybová nebo žaludeční nemoc je pravděpodobná, můžete si vzít zázvor preventivně předem.

Ostatní výhody

Kromě vynikajících účinků na  žaludeční nevolnosti, zázvor může pomoci s řadou dalších nemocí.

Častá chřipka, kašel a chřipka – snižuje horečku a potlačuje kašel

Špatný oběh, chilblains – zlepšuje průtok krve

Osteoartritida, artritida – protizánětlivé působení zmírňuje bolesti s artritidou

Stres – snižuje hladiny kortizolu v důsledku stresu

Vysoký cholesterol – snižuje vstřebávání cholesterolu a podporuje jeho vylučování

Existuje mnoho důvodů, proč si vychutnat zázvorový čaj. Chutná skvěle a přináší hromadu zdravotních výhod. Ujistěte se, že máte v chladničce nebo mrazničce nějaký čerstvý kořen zázvoru, abyste si mohli kdykoliv udělat šálek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button