Zdraví

Bolest hlavy, břicha, kloubů nebo zad? Tento nápoj vás té bolesti zaručeně zbaví

Trpíte často bolestmi hlavy, břicha, kloubů či zad? Tento nápoj vám zaručí odeznění bolesti hned po prvním dni. Účinky tohoto přírodního nápoje jsou díky synergickému efektu složek, ze kterého je nápoj vytvořen.

Ingredience

  • 2 pytlíčky čaje, nejlépe černého čaje,
  • 2 lžíce čerstvého medu,
  • 1 lžička cejlonské skořice,
  • 2 lžičky kardamomu,
  • 2 lžičky kurkumy,
  • 1 lžička nastrouhaného zázvoru,
  • 1 dcl mléka z mandlí,
  • cca 5 litrů obyčejné vody.

Důvody fungování nápoje

Jak už bylo řečeno, nápoj funguje díky obsahujícím složkám, a to díky synergickému efektu, který dokáže odstranit většinu bolestí.

Černý čaj, jak je známo, pomáhá při poškození svalů, které vzniká při nadměrném cvičení. Černý čaj také dokáže předcházet rakovině, pomáhá k lepší regeneraci pokožky, podporuje sílu cév a pomáhá při bolestech hlavy.

Nápoj také obsahuje med. Med dokáže urychlit regeneraci sliznice a má blahodárné účinky na záněty. Dále dokáže bojovat s bakteriemi, které infekci vyvolávají.

Skořice, která je obsahem nápoje, má antioxidační a protizánětlivé léčivé účinky. Skořice je dobrá při snižování bolesti kloubů a zad. Vědci také zjistili, že požívání skořice dokáže předejít mrtvici nebo cukrovce.

Jelikož nápoj je vytvořený i z kardomomu, je potřeba si říct i jeho účinky na lidské tělo. Kardomom pomáhá při zápachu z úst, snižuje stres a deprese, snižuje prvopočátky chřipky a také má skvělé léčivé účinky na trávicí systém.

Při nachlazení také často lidé používají zázvor. Ten pomáhá při menstruačních bolestech a křečích. Je spolehlivým přírodním lékem na bolest hlavy nebo břicha.

Mléko z mandlí pomáhá při bolestech svalů a také hlavy, a to díky salicinu, který se považuje za náhradu aspirinu. Pomáhá také udržet zdravé srdce.

Postup přípravy

Při přípravě si vezměte větší hrnec, do kterého nalijete 5 litrů čisté vody. Do vody přidejte ingredience kurkumu, kardomon, zázvor a skořici. Tento „lektvar“ přiveďte k varu. Když voda začne vřít, přikryjte jej pokličkou a 10 minut vařte.

Po 10 minutách přidejte dva sáčky čaje a vařte další dvě minuty. Po dvou minutách vodu vypněte, zceďte a nechte vychladnout. Jako poslední krok přípravy dejte do studeného nápoje zbytek surovin a pořádně promíchejte.

Dávkování

S dávkováním opatrně! Pijte pouze 2 dcl tohoto speciálního nápoje jednou za 4 hodiny. Po jednom dni na sobě ucítíte rozdíl! Pokud ovšem by nápoj nepomohl, udělejte si nápoj znovu a opakujte další den.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button