HubnutíPřírodní léčbaZdraví

7 důvodů proč po ránu pít teplou vodu

„Lékaři doporučují pití teplé vody především z toho důvodu, že snižuje množství volných radikálů v těle,“ říká nutriční specialistka Stella Metsovas. Teplá voda má také pozitivní vliv na trávení a vylučování. Čtěte dál a dozvíte se 7 zajímavých důvodů, proč dát ráno přednost teplé vodě před jinými nápoji.

  1. Zmírňuje projevy stárnutí

První příznaky stárnutí jsou nejčastěji způsobeny přítomností toxinů v našem těle. Jsme pak náchylnější nemocem i vlivům vnějšího prostředí a náš organismus se rychleji unavuje. Teplá voda na sebe pomáhá vázat toxiny a odvádět je z těla pryč. Zároveň může příznivě působit na regeneraci kožních buněk, a tak přispívat k mladistvému vzhledu pleti.

  1. Snižuje bolest

Teplá voda uvolňuje svalstvo a může tak být skvělým pomocníkem při bolestech břicha, menstruačních obtížích či jiných bolestivých problémech. Teplá voda také usnadňuje proudění krve a rozšiřuje cévní řečiště, takže tkáň je lépe prokrvena a má možnost se rychleji regenerovat.

  1. Pomáhá s hubnutím

O téhle radě už jste možná slyšeli – při redukční dietě se skutečně doporučuje sklenice teplé vody na lačný žaludek. A není to žádný mýtus – teplá voda zvyšuje vaši tělesnou teplotu, a díky ní se pak zvyšuje i činnost metabolického systému. Rychle fungující metabolismus pak spaluje o mnoho více kalorií a zvládne využít všechny živiny přijaté v potravě. S hubnutím také pomůže přidat do vody trochu citronové šťávy. Nejen že bude nápoj lépe chutnat, ale účinek se ještě znásobí.

  1. Zlepšuje trávení

Sklenice teplé vody zlepší prokrvení trávícího traktu, a tak i jeho správné fungování. Naopak studené nápoje po jídle mohou působit přesně naopak. Chlad ztužuje tuky a zabraňujte jejich správnému vstřebávání. Tuky jsou pak pro organismus těžko stravitelné a tělo má tendenci je spíše ukládat pro budoucí využití.

  1. Podporuje krevní oběh

Teplo má uvolňující efekt, způsobuje uvolnění svalů a navozuje celkový pocit relaxace. Podporuje také správnou cirkulaci krve a tím i pravidelný přísun kyslíku do všech částí těla.

  1. Zabraňuje zácpě

Tento nepříjemný problém čas od času postihne každého z nás. Je způsobený nedostatečnými pohyby tlustého střeva, které není schopné stolici správně vyloučit. Někdy je to způsobeno právě nedostatkem vody v těle. Když si tedy dáte na prázdný žaludek sklenici teplé vody, pomůžete střevo správně prokrvit a to pak bude po celý den lépe zpracovávat přijatou potravu.

  1. Nejen ráno, ale i večer

Pokud naopak k večeru potřebujete organismus zklidnit a připravit na spánek, je nejlepším řešením opět teplá voda. Uvolní vás a navíc vám pomůže překonat noční záchvaty „žravosti“, které čas od času zastihnou každého.

Zdroj: www.lifehack.org

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button