PrevenceZdraví

26 nejlepších potravin pro očištění a detoxikaci celého těla

Aby vaše tělo dosáhlo svého plného potenciálu, je důležité ho detoxikovat a začlenit očistu celého těla poměrně často. Ne všechny tyto detoxikace musí být nešťastné, je tam vlastně široká škála chutných jídel, které vyčistí a detoxikují tělo přirozeně.

Detoxické potraviny

Níže je seznam nejlepších (organických) potravin pro efektivní detoxikaci celého těla.

1. Jablka

Jablka jsou bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály a fytochemikálie, které jsou všechny nezbytné součásti pro efektivní detoxikaci.

2. Artičoky

Tato zelenina pomáhá podporovat funkce jater, což podporuje proces detoxikace v celém těle.

3. Chřest

Super-potravina, které pomáhají předcházet předčasnému stárnutí a rakovině, chřest také pomáhá podporovat filtraci v játrech. Tento proces zajišťuje, že játra mohou účinně odstraňovat toxiny a škodlivé látky z těla.

4. Avokádo

Bohaté na antioxidanty, avokádo také pomáhá blokovat karcinogeny a zmatek v těle a pomoci játrům v jejich přirozeném detoxikačním procesu.

5. Bazalka

Bylina s přírodními antibakteriálními vlastnostmi, bazalka také podporuje trávení a detoxikaci v těle. Podporuje také funkci ledvin, které pomáhají vylučovat toxiny z těla.

6. Řepa

Řepa je tak bohatá, že pomáhá bojovat s infekcí, čistí játra a čistí krev. Řepa také zlepšuje okysličení buněk vašeho těla.

7. Borůvky

Borůvky přirozeně snižují záněty a předcházejí infekcím, kromě toho, že jsou plné detoxikačních fytonutrientů.

8. Brazilské ořechy (Para ořechy)

Tyto ořechy jsou bohaté na selen, což je mimořádně účinné při odstraňování rtuti a dalších těžkých kovů z těla.

9. Brokolice

Tato křupavá zelenina funguje v tandemu s játry, aby rozložila toxiny do formy, kterou lze snadno odstranit z těla.

10. Zelí

Zelí je mimořádně účinné při čištění jater, odstraňování chemických látek a odstraňování toxinů z těla.

11. Koriandr

Tato bylina je extrémně bohatá na antioxidanty a pomáhá vyplavit škodlivé chemikálie a kovy z těla.

12. Skořice

Skořice pomáhá zlepšit průtok krve a vyčistit krev. Je také extrémně bohatá na antioxidanty a je silným stíhačem bakterií v těle.

13. Brusinky

Ať už pijete džus nebo jíte brusinky samotné, toto ovoce je mimořádně účinné při čištění těla od různých toxinů.

14. Fenykl

Bohatá vláknina a různé vitamíny a minerály, fenykl také pomáhá přeměnit toxické molekuly na méně škodlivé formy, které pak tělo snadno odstraní.

15. Lněné semínko

Mleté lněné semínko se může vázat na toxiny a odpad a pomáhá vyprázdnit ho z těla.

16. Česnek

Česnek je součástí mnohých detoxikačních systémů, protože pomáhá očistit játra a poskytuje další podporu imunitnímu systému.

17. Zázvor

Tento kořen pomáhá zlepšit váš metabolismus, což zlepšuje schopnost vašeho těla odstraňovat toxiny z těla.

18. Grapefruity

Grapefruity se používají k léčbě a prevenci mnoha zdravotních problémů a jsou velmi účinné při odstraňování volných radikálů z těla. Grapefruit také zvyšuje játra a zlepšuje její funkci.

19. Zelený čaj

Bohatý v antioxidantech, zelený čaj je obsažen v téměř každém přirozeném čistění nebo detoxikaci.

20. Kapusta

Tato zelenina pomáhá chránit ledviny a reguluje proces přirozeného detoxikace vašeho těla.

21. Citrony

Tento citrus stimuluje určité enzymy v těle, které převádějí toxiny v těle na voděrozpustnou formu, která může být snadno odstraněna tělem. Citrony také pomáhají vyvážit hladiny pH těla a podporují játra v jejich detoxikační roli.

22. Cibule

Síra v cibuli je neuvěřitelně účinná při detoxikaci jater a odstraňování toxinů z těla. Cibule jsou dokonce účinné při odstraňování arzenu, olova, rtuti a dalších škodlivých materiálů z těla.

23. Petržel

Více než jen ozdoba, petržel vlastně podporuje ledviny a močové cesty. Protože je to diuretická bylina (a je plná vitaminů a minerálů), petržel pomáhá pravidelně odstraňovat toxiny a odpad z těla.

24. Ananas

Ananasy obsahují trávicí enzymy, které pomáhají očistit tlusté střevo a regulovat trávení. Tyto enzymy také zlepšují krevní oběh.

25. Kurkuma

Kurkuma obsahuje ingredienci nazvanou kurkumin, která pomáhá chránit játra a reguluje trávení.

26. Mladá pšenice

Vypadá jako svačina pro kočky, ale je vynikající pro vyrovnání hladiny pH v krvi a je silným detoxikátorem. Pšenice také pomáhá chránit játra, a zajišťuje, že fungují správně v jejich činnosti odstranit toxiny z těla.

Vzhledem k tomu, že naše tělo může být napadnuto nadměrnými toxiny a odpadem, je důležité detoxikovat každou chvíli. Zahrňte tyto potraviny (ekologicky vyrobené) do dalšího čištění celého těla nebo do přirozeného detoxikace a brzy si všimnete zlepšení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button