Léčba Návod Prevence

Domácí smoothie proti artritidě

Profilový obrázek
Napsáno od Renata Bachtíková

Strava pacientů trpících artritidou hraje v boji proti tomuto onemocnění důležitou roli. Je známo, že některé potraviny zhoršují bolestivost a otoky kloubů, jiné mohou pomoci zlepšit její příznaky. Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit nechtěné příznaky, je zařadit do jídelníčku smoothie. Přinášíme několik typů, které vám mohou pomoci.

Třešňové smoothie

Protizánětlivé vlastnosti třešní mohou pomoci v boji proti artritidě. Toto smoothie je bohaté na antioxidanty, jež napomáhají snižovat oxidační stres způsobený poškozením kloubů. Na smoothie potřebujeme půl šálku třešní, jeden a půl šálku plátků broskví a jeden a čtvrt šálku kokosového mléka. Všechny přísady dáme do mixéru a mixujeme, dokud nevznikne hladký koktejl. Nepřislazujeme, neboť cukr má tendence bolestivost kloubů zhoršovat.

Banánové smoothie

Banánové smoothie pomáhá minimalizovat bolest při artritidě. Banány jsou bohaté na hořčík a draslík, které napomáhají udržovat zdravou kostní tkáň. Kromě banánů budeme potřebovat ananas a zázvor, jež jsou známé svými protizánětlivými účinky. Připravte si šálek banánů a ananasových kostek, čtvrt lžičky sušeného zázvoru a půl šálku kokosového mléka. Všechny ingredience rozmixujte.

Avokádové smoothie

Avokádo obsahuje zdravé tuky a vitamín E, které pomáhají regenerovat poškozenou chrupavku. Smoothie připravíme velice jednoduše smícháním šálku avokáda, šálku třešní a půl šálku ananasové šťávy.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Renata Bachtíková

Zanechte komentář