Rady a tipy

Rady, které vám pomůžou být ve své práci spokojení – 1. část

Bez ohledu na to, zda svou práci máte rádi, či nikoliv, máte nárok na špatné i dobré dny. Ovšem být v práci spokojený znamená, že děláte to, co máte rádi. Tento fakt zvyšuje produktivitu a umožňuje vám být dobrým zaměstnancem a spolupracovníkem. Pokud však nejste v práci spokojení, může se stát, že budete zažívat fyzické i psychické problémy, které můžou vyústit až v deprese. Proto je velmi důležité se naučit být i v práci šťastný. Nyní vám přinášíme 9 jednoduchých metod, které vám pomohou dosáhnout tohoto stavu.

Dávejte sliby, které můžete splnit

Pokud jste se se svým nadřízeným či kolegou dohodli na dokončení určitého úkolu, je přirozené, že se od vás očekávají nějaké výsledky. Je ale důležité se domluvit na takovém úkolu v takovém časovém rámci, který lze splnit. Je vždy lepší nastavit menší očekávání, která lze postupně překonávat. Nezapomeňte také, že pokud se dohodnete na určitém termínu, je dobré ho dodržet.

Mějte vyvážený jídelníček

Jídlo má velký vliv na vaši náladu. Množství jídla, které jíte a potraviny, které přijmete mají klíčovou roli, jak se budete cítit během dne a jak budete výkonní. Mastné a nezdravé potraviny však můžou nepříznivě ovlivnit vaše tělo i mysli. Není dobré se ani přejídat. Pokud totiž sníte mnoho jídla, začnete více trávit a to vám zabrání myšlení. Je tedy dobré dodržovat zdravý a vyvážený jídelníček.

Nejděte si mezi spolupracovníky pár kamarádů

K větší spokojenosti v práci můžou přispět dobré a přátelské vztahy s kolegy. V práci totiž trávíte velkou část svého času, tudíž budování vztahů se spolupracovníky vám zpříjemní pracovní den a dovolí vám trávit volné chvíle zábavným způsobem.

Nebraňte se společným aktivitám

Teambuildigové akce jsou skvělým způsobem, jak navázat kamarádské vztahy a zároveň se poznat i s kolegy, se kterými běžně nepřijdete do kontaktu. Nevyhýbejte se proto těmto událostem a zlepšete si vztahy s vašimi kolegy.

Meditace

Meditace může člověku zlepšit náladu a zároveň povzbudit mysl. Nemusíte sedět v tureckém sedu a zpívat mantru, stačí se jen pohodlně posadit na židli, zavřít na několik minut oči a poslouchat uklidňující hudbu. Takový typ meditace vám pomůže zvládnout vaše emoce, zvýšit produktivitu a koncentraci. Tím, že zhluboka dýcháte, dostáváte do mozku více kyslíku. Pár minut meditace vám pomůže odplavit negativní emoce a dostát harmonie.

Konec 1. části.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button