PrevenceRady a tipy

Proč chodit na procházku? Přinese vám to i řadu zdravotních výhod

Víte o tom, že stačí každý den vyrazit ven i kdyby to bylo na čtvrt hodiny? Možná si říkáte ztráta času, ale uvidíte sami, že vám to jedině prospěje. Nemusíte se denně procházet dlouhé kilometry, rozhodující je vyrazit do přírody pravidelně. Spoustu lidí si kvůli tomu pořídila i nejrůznější druhy krokoměrů, aby jim šlo hubnutí snáze. Je to vlastně jakýsi druh motivace. Přečtěte si o konkrétních výhodách a uvidíte, že budete mile překvapeni a už nikdy si neřeknete – na takovou chvíli nemá cenu se do zimy oblékat. Rozhodně má!

Snižuje výskyt cukrovky

Pohyb na čerstvém vzduchu prospívá tělu, ale také duši. Nesmírným kladem je, že se vám nebude tolik ukládat břišní tuk. Ten, jak známo může vést právě ke vzniku diabetu. Bylo dokázáno, že u žen to činilo až o 30 % nižší riziko.

Nebudete trpět na deprese a úzkosti

Pobyt venku dělá s vaší duší hotové zázraky. Jděte do míst, kde je hodně zeleně, zpívá ptactvo, atd. Teď v zimě to není samozřejmě až tak aktuální, ale i objímání stromů lze uskutečnit. Pohled na něco zeleného má údajně vliv na pocit vyrovnanosti a harmonie. Jistě někdo může namítat, že bydlí ve městě a les je daleko, ale věřte tomu nebo ne, i park vás dokáže uvést do klidu.

Kvalitní spánek? Žádný problém

Na procházku se dá jít i v podvečer. V tuto hodinu je „courání“ se venku pro váš mozek ideální. Dokonale vypnete od všedních starostí a při ulehnutí nemáte v hlavě tolik negativních myšlenek a nezodpovězených otázek. Pro lepší spánek je také mimochodem dobré pořídit do ložnice nějaké rostliny, které čistí vzduch. Zajistěte také větrání místnosti.

Další benefity

  • vyšší kreativita
  • zpomalení stárnutí organismu
  • snížení krevního tlaku
  • dobré trávení
  • dodávka vitamínu D
  • uklidňující účinek
  • tlumení bolesti
  • zvýšení kapacity plic
  • dokonalejší koordinace pohybu

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button