Rady a tipy

Pivo a jeho využití v domácnosti

Pivo je v naší krajině velice oblíbeným nápojem, kde má jeho výroba dlouholetou tradici. Mnozí tvrdí, že jsme jednička v jeho produkci. O čem se ale mluví málo, to jsou jeho léčivé účinky, které může užívání tohoto nápoje v míře přinášet. Pivo se nemusí jen pít, ale můžeme ho využít i jinými způsoby. Pojďme se nyní podívat jak.

Pro krásnější pleť

Pivo přispívá k odstranění odumřelých kožních buněk a díky němu se pleť stává hladší a lesklejší. Obsahuje mnoho vitamínů a živin, po které bude naše pleť vypadat mladistvě a svěže. Pivo také obsahuje antioxidanty, které zpomalují stárnutí pokožky, napíná kůži a redukuje vrásky. Vyrobte si proto z piva masku na obličej.

Na masku budete potřebovat:
  • 1 lžíce piva
  • 1 vaječný bílek
  • 3 kapky mandlového oleje
Postup:

Tyto dvě ingredience smíchejte a naneste na obličej. Nechte působit 10 minut a pak směs umyjte.

Pro krásnější vlasy

Pivo je plné na vitamín B a křemík, který je klíčem ke zdravým a dlouhým vlasům. Nalijte si dvě sklenice piva do vlasů a důkladně promasírujte pokožku hlavy. Pivo nechte na vlasech asi 5 minut, a poté opláchněte vlažnou vodou.

Na unavené nohy

Nalijte pivo do lavoru a máčejte si v něm nohy po dobu několika minut. Osvěžující účinek piva pomůže vašim nohám k odpočinku po dlouhém a náročném dni.

Není již novinkou, že se z piva vyrábí řada kosmetických výrobků.

Pro lepší spánek

Květinový chmel, který je jednou z hlavních složek piva, je přírodní sedativum, které se hojně využívá jako lék na nespavost. Vyzkoušejte tento trik. Vyperte si povlaky na polštáře ve směsi vody a piva 1:1. Polštáře natáhnou vůni chmele a vám pomůže usínat.

Pivní marináda pro měkčí maso

Pivo je skvělým řešením, pokud toužíte po měkkém masu. Do mísy proto vložte plátky masa a zlijte pivem. Můžete přidat trochu koření. Následující den maso vyjměte a můžete připravovat. Budete překvapeni, jak bude upečené maso měkké.

Vraťte barvu kovovým předmětům

Pivo obsahuje kyseliny, které jsou ideální pro leštění kovových předmětů, jako jsou ocelové hrnce a šperky. Nalijte trochu piva na houbičku a vyčistěte kovové předměty. Můžete je také na několik minut do piva přímo ponořit.

Pro větší lesk dřevěného nábytku

Pokud vám dřevěný stolek přijde už trochu zašedlý, nevěšte hlavu. Nalijte trochu piva do bavlněného hadříku a vyleštěte s ním dřevěné plochy. Nábytek bude vypadat opět jako nový.

Proti hmyzu

Mouchy dokážou být pořádně otravné a dokonce i zničit pokrm, jelikož do něj nakladou svá vajíčka. Abyste předešli těmto nepříjemnost, nalijte do sklenice pivo a zakryjte ho alobalem. Na vrh udělejte malou dírku. Mouchy vůně piva přiláká, vlezou dovnitř, ale už ven nevylezou.

Pivo se prostě vyplatí mít vždycky doma, ať už se jedná o jeho konzumaci, či léčivé účinky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button