Rady a tipyZdraví

Olej z pálivých paprik: Domácí receptura, která vyléčí vaše bolestivé klouby

Všichni jistě víme, jak jsou malé červené chilli papričky zdravé. Věděli jste však, že jsou nejefektivnějším lékem na bolestivé klouby? Je to tak, domácí chilli olej má protizánětlivé vlastnosti a můžete ho použít k léčbě mnoha zdravotních problémů typu zánětu sval, šlach, revmatismu a jiných neuralgií, včetně bolesti kloubů.

Chilli olej rozšiřuje kapiláry, zlepšuje krevní oběh v povrchových částech kůže a metabolismus vitamínů, aktivuje také regenerační proces pokožky.

Na výrobu tohoto domácího oleje budete potřebovat následující ingredience:olej

  • 10 čerstvých červených chilli papriček
  • 2 šálky extra panenského oleje
  • skleněná nádoba o objemu 1 litru

Tento recept je velmi jednoduchý a snadný. Papriky je potřeba umýt, uříznout část u stonku a tu vyhodit. Potom se zbylá část paprik umele na jemnou práškovou směs, která se vsype do čisté sklenice a zalije olivovým olejem.

Nechte tuto směs na tmavém a chladnějším místě (např. v dolní části kuchyňské linky). Po jednom týdnu uležení jí přeceďte přes gázu nebo plastové sítko. Načatá směs vydrží v lednici a je vždy při ruce. Používá se na vtírání do kůže v oblasti bolestivých kloubů.

Jak tuto směs používat:

olejV prvních dnech masírujte postižená místa několikrát denně. Po nanesení oleje budete cítit hřejivé účinky. Nebojte se, je to snesitelné a dokonce i příjemné. Olejová hluboká masáž vás prokrví, ale nepopálí. Po masáži je lepší pokožku nadále udržovat v teple. Vezměte si teplé ponožky a punčochové kalhoty. Díky tomu se zahřeje celé tělo, včetně rukou, krku a zad.

Po určitém čase můžete snížit množství oleje a po měsíci až dvou lze tuto směs používat jen jednou týdně, pouze při bolestech kloubů. Hodně lidí si stěžuje na výkyvy bolestí v závislosti na počasí. Nyní už máte účinnou zbraň, jak těmto projevům zamezit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button