KrásaRady a tipy

Domácí rozjasňující maska na pleť s citronem

Pokud vás trápí pigmentové skvrnky na obličeji a rukou je tato domácí maska určena přímo vám. V tomto článku si ukážeme, jak se zbavit tohoto nepříjemného estetického problému a dokonale rozjasnit pleť.

Recept:

  • 1 lžíce jogurtu
  • 1 lžíce medu
  • 1 čajová lžička citronové šťávy

Všechny ingredience pečlivě zamíchejte lžičkou. Aplikujte masku na obličej, nechte 15 minut působit a potom spláchněte teplou vodou. Masku aplikujte tímto způsobem 3-4 x za týden pro lepší výsledky.

Proč jogurt?9865582355_df71d00c02_b

Jogurt má blahodárné účinky pro vaši pleť. Díky velkému obsahu vitamínů, stopových prvků, mléčných kultur a mléčným cukrům. Na pleť má skvělé účinky, hydratuje, vyhlazuje pokožku a pomáhá k hojení drobných ran. Skvěle na pleť působí nejen jogurtové masky, ale také jogurtový peeling. Ten jednoduše vyrobíte za pomoci rozdrcených oříšků, mandlí či rozemletých ovesných vloček.

Proč med?

Med je úžasným prostředkem, který potřebuje každá unavená pokožka. Vyživuje a vyhlazuje pleť a díky svým antibakteriálním vlastnostem pomáhá hojit ranky a odřeniny. Pozitivně působí na vyrážky. Důkazem toho je hojné přidávání medu do pleťových krémů, odličovacích produktů, tělových mlék a vlasové kosmetiky. Při styku s vodou tvoří peroxid vodíku, nejde o nebezpečnou koncentraci, která ubližuje, ba naopak med tímto způsobem léčí drobné záněty a ranky. Med pomáhá udržovat zdravou hladinu vody v pokožce, uklidňuje podráždění a umí léčit. Drobné krystalky navíc vyhlazují vrchní vrstvu pleti. Med skvěle funguje jako tělový peeling

Proč citronová šťáva?

Citron je důležité pro své bělící účinky, které jsou v této masce nepostradatelné. Citrony jsou bohaté na vitamín C a kyselinu citrónovou. Šťáva zbavuje lesku pokožky a častým užíváním oživí a rozjasní vaši pleť. Citron skvěle hydratuje vaši pokožku a zbavuje vás stařeckých skvrn, jaterních skvrn a také pih. Stačí si šťávu z citronu nanést na skvrnky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button