Přírodní léčbaRady a tipy

7 účinných domácích prostředků k léčbě včelího bodnutí

Léto se kvapem blíží a ačkoli většina z nás toužebně očekává teplé dny zalité sluncem, s nimi se probouzí mnoho zvířat, která k létu neodmyslitelně patří. Mezi taková zvířata patří i včely. Včely nebývají zpravidla útočné, navzdory tomu se může stát, že vás bodne. Snažte se předejít včelímu bodnutí. Jistě víte, že včely mohou bodnout jen jednou. Při použití žihadla umírají, ovšem jsou nepostradatelné pro naši přírodu. Když už k bodnutí dojde, vyzkoušejte naše tipy na zklidnění postiženého místa.

Led

Použití ledu na oblast bodnutí může pomoci snížit otok a bolest. Jednoduše zabalte nějaký led do látky nebo papírové utěrky a držte ji na postižené oblasti asi 15-20 minut. Tento proces opakujte každých několik hodin první den po bodnutí.

Jedlá soda

Jedlá soda je dalším účinným domácím prostředkem pro včelí bodnutí. Smíchejte malé množství jedlé sody s vodou, abyste vytvořili pastu, a pak ji aplikujte na oblast bodnutí. To může pomoci snížit otok a bolest.

Med

Med má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit otoky a bolest způsobenou včelím bodnutím. Naneste malé množství medu přímo na oblast bodnutí a nechte ji působit asi 30 minut, než ho omyjete teplou vodou.

Aloe vera

Aloe vera je přírodní protizánětlivý prostředek a může pomoci snížit bolest a otok způsobený včelím bodnutím. Rozřízněte list aloe vera a aplikujte gel přímo na oblast žihadla.

Levandulový esenciální olej

Levandulový esenciální olej má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti, které mohou pomoci snížit bolest a otoky způsobené včelím bodnutím. Zřeďte několik kapek levandulového esenciálního oleje nosným olejem, jako je kokosový olej, a aplikujte ho na oblast bodnutí.

Zubní pasta

Zubní pasta může pomoci neutralizovat jed z včelího bodnutí a poskytnout úlevu od bolesti a otoku. Naneste malé množství zubní pasty na oblast bodnutí a nechte ji působit asi 15-20 minut, než ji omyjte teplou vodou.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button