Přírodní léčbaZdraví

Čištění krve je velmi důležité pro celkové zdraví. 9 bylin a potravin s nejlepšími vlastnostmi pro čištění krve

Čištění krve je velmi důležité. Poskytuje obrovské výhody ve všeobecném zdraví, stejně jako v prevenci rakoviny. Existuje mnoho úžasných bylinek a jídel, které slouží jako vysoce kvalitní čisticí prostředky na krev a mohou být použity k tomu, aby váš systém podpořily.

Krev čistící byliny a potraviny

1. Pampeliška

Pampeliška je vysoce účinná v detoxikaci  jater, ledvin a kůže, stejně jako čistič krve. Má vysoký obsah antioxidantů spolu s mnoha fytonutrienty, které odstraňují toxiny z trávicího traktu. Pampeliška se také zaměřuje a odstraňuje volné radikály z krve, čímž zabraňuje řadě onemocnění způsobených poškozením volnými radikály. Stimulujte játra tím, že budete pít pampeliškový kořenový čaj nebo žvýkat čerstvé listy pampelišky. Stimuluje také slinivku, což podporuje vylučování toxinů z krve.

2. Citrony

Citrony jsou velice prospěšné, plné živin a antioxidantů. Citron nutí játra do činnosti, aby vyhladila toxiny z krevního oběhu. Obsahují vitamín C, který tělo potřebuje k vytvoření glutathionu, jaterního detoxikačního proteinu. Pijte každé ráno pohár vlažné vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu. Bude se alkalizovat vaše tělo, uvolní se enzymy, které přemění toxiny ve vodorozpustné složky, které lze odstranit močením.

3. Bazalka

Bazalka podporuje ledviny a játra, aby eliminovali toxické nárůsty. Pracuje také jako diuretikum, které odstraňuje ještě více toxinů a dobře se hojí infekce a zlepšuje trávení.

4. Avokádo

Avokádo je nejen chutné, ale je úžasné pro všeobecné zdraví člověka. Bylo prokázáno, že nejen snižuje cholesterol a krevní tlak, ale obsahuje Glutathion ve vysokých hladinách. Glutathion detoxikuje tělo docela důkladně, což je ideální krve čistící jídlo.

5. Listová zelenina

Listová zelenina zahrnuje zelí, špenát, kapustu, brokolici apod. Tyto zeleniny obsahují silné antioxidanty, které posilují a čistí celé tělo – od jater, po slinivku až po krev. Také získáte tunu vlákniny, která čistí trávicí trakt, spolu s mnoha vitamíny a živinami, které jsou pro vaše zdraví nezbytné.

6. Borůvky

Borůvky obsahují silné antioxidační, protizánětlivé a krevní čisticí vlastnosti. Snižují hladinu cukru v krvi, snižují tuky a stimulují játra, aby se důkladně očistili. Borůvky jsou ideálním doplňkem stravy zaměřené na očistu krve. Borůvky také pečují o ledviny a zabraňují tvorbě ledvinových kamenů.

7. Lněné semínko

Lněné semínko je známé díky vysokým hladinám omega-3 mastných kyselinám, které dávají tělu schopnost snížit hladinu cukru v krvi. Lněné semínko má vysoký obsah vlákniny, díky které je mnohem jednodušší odstranit různé toxiny tím, že je spojí. Lněné semínko lze zamíchat do salátů, jogurtů, polévek, kaší a mnohem více, aby se vaše zdraví zvýšilo. Pokud chcete užívat mleté, které je lépe stravitelné, musíte ho vždy namlet čerstvé, protože už po pár hodinách žlukne.

8. Mrkev

Se svými vitamíny A, C, B6 a K, stejně jako glutathion, je mrkev neuvěřitelná při podpoře vašeho detoxikačního a očistného režimu. Mrkev, když je konzumována syrová, je zvláště účinná při čištění jater a krve, jelikož vaření obvykle zničí většinu glutatiónu.

9. Jablko

Jedno jablko denně opravdu udržuje doktora daleko od domu. Mají tuny vitamínů, vlákniny, minerálů a fytonutrientů. Jablka stimulují tvorbu žluči a odstraňují toxiny z jater a krve.

Ostatní

Kurkuma je také vynikající volbou, pokud jde o krve čistící byliny. Kurkuma byla po staletí používána v ayurvédské medicíně k léčbě trávení a jaterních problémů. Její aktivní složka, kurkumin, pomáhá detoxikovat tělo.

Nezapomeňte na vodu! Pít dostatečně čistou vodu (ne kohoutkovou nebo chlorovanou), aby jste vyprázdnil ty špinavé toxiny z těla.

Spánek a odpočinek. Ujistěte se, že máte dostatek odpočinku a spánku. To je životně důležitá součást detoxikačního procesu.

DŮLEŽITÉ: Byliny a potraviny by měly být organické a čerstvé.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button