KrásaPrevenceZdraví

Co říkají bílé skvrny na nehtech

Naše tělo funguje jako celek a onemocnění některého z orgánů vede k nějaké viditelné změně. Stav našeho zdraví se odráží na vzhledu kůže, vlasů i nehtů. Bílé skvrny na nehtech znamenají například špatné stravovací návyky. Nažloutlá kůže upozorňuje na problémy s ledvinami či na kardiovaskulární potíže. Lámavé vlasy signalizují nedostatek vitamínu B.

Bílé skvrny na nehtech

Tyto skvrny mohou být způsobeny chemikáliemi používanými v domácnosti, drobným úrazem (malé uhození či klepnutí se do nehtu), ale také mohou upozorňovat na nějaký zdravotní problém s játry, trávením či metabolismem. Jsou – li uspořádány nahodile, lze předpokládat nedostatek vitamínů a minerálů v těle.

Bílé skvrny pod nehty mohou mít však mnohem vážnější důvody:

  • Nedostatek bílkovin – bílé skvrny vypadají jako postranní pruhy. Stačí upravit jídelníček.
  • Potíže s ledvinami – horní polovina nehtů je v pořádku, skvrny se objevují ve spodní části. Tady je nutná návštěva lékaře.
  • Stres
  • Špatný krevní oběh
  • Kožní poruchy – plísně a kožní houby

Bílé skvrny na nehtech u dětí bývají obvykle způsobeny nedostatkem vitamínů a minerálních látek.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button