JídloPrevence

Četné výhody divoké rýže

Divoká rýže jsou ve skutečnosti druhy trávy, které mají svoji domovinu v severní Americe a Asii. V současné době si získává velkou pozornost a to především díky vysokým antioxidačním vlastnostem, obsahu bílkovin, minerálů a vitamínů.

Zdravotní výhody

Mezi důležité zdravotní výhody patří schopnost zlepšit zdraví srdce, stimulovat růst a obnovu těla, zpomalovat příznaky stárnutí, ochrana před některými druhy chronických onemocnění, optimalizace procesu trávení, posilování kostí a imunitního systému, podpora při hubnutí.

Zdraví srdce

Pomáhá snižovat krevní tlak, neobsahuje žádný sodík. Naopak má velký podíl vlákniny, která pomáhá odstraňovat špatný cholesterol z kardiovaskulárního systému a snižuje pravděpodobnost vzniku aterosklerózy.

Trávicí procesy

Obsahuje velké množství vlákniny, která podporuje trávení a správnou činnost střev. Díky usnadnění peristaltiky může být prevencí před zácpou, nadýmáním a vzniku křečí. Může pomáhat v prevenci proti hemoroidům nebo kolorektálnímu karcinomu.

Imunitní systém

Vitamín C, jehož je v rýži velké množství, stimuluje produkci bílých krvinek. Také je důležitou složkou kolagenu, který je potřebný pro tvorbu a obnovu buněk, orgánů, tkání a cévních stěn. To vše nám pomáhá při rekonvalescenci.

Podpora hubnutí

Rýže je nízkokalorická a bezlepková potravina. Díky tomu může působit jako podpůrný prostředek při redukční dietě a jako prevence proti obezitě.

Antioxidační vlastnosti

Antioxidanty neutralizují volné radikály (nebezpečné vedlejší produkty vznikající při metabolismu), které mohou způsobovat mutaci zdravých buněk hromadících se v kůži a mohou přispět k příznakům stárnutí (vrásky, stařecké skvrny, pomalejší hojení ran).

Růst

Vysoký obsah bílkovin je dobrý pro zvýšení svalové hmoty, správný růst a vyvážení vývoj našeho těla.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button