Jídlo

Léčivé vlastnosti datlí vás ohromí: Dopřejte si toto exotické ovoce častěji

Datle jsou velmi prospěšným ovocem. Dokážou ulevit od zácpy, pomoci se srdečními problémy, eliminují střevní potíže a sexuální dysfunkci. Mimo jiné datle dokážou pomoci při procesu hubnutí. Jsou ideální náhradou za klasický cukr a jsou zdrojem mnoha vitamínů, minerálů a vlákniny, která je nezbytná pro trávení. Pojďme se ale společně podívat, co se s naším tělem bude dít, když budeme pravidelně konzumovat tuto sladkou ovocnou pochoutku.

Nutriční hodnoty datlí

Datle jsou plny minerálů, jako je fosfor, vápník, železo, hořčík, draslík a zinek. Obsahují vitamíny A a K, spolu s riboflavinem, niacinem, thiaminem a foláty. S datlemi doplníte do těla velkou dávku cukrů, tedy energie, a vlákniny.

Přínosy datlí pro lidský organismus

Důležitost datlí pro lidský organismus je především kvůli železu. S železem bude v organismu podpořen koloběh krve a potlačena únava a ospalost. Potřebné je hlavně pro těhotné ženy a děti.

Minerály obsažené v tomto ovoci jsou prospěšné i pro vaše kosti. Datle bojují proti bolestivému onemocnění zvaném osteoporóza a zamezují stárnutí kostry, především u starších lidí.

Před poškozením sítnice chrání především obsažený lutein, kterému se jinak říká také oční vitamín. Vitamín je obzvláště přínosný pro starší lidi, ale chybět v jídelníčku by neměl nikomu.

Zralé datle obsahují draslík, který je účinný při léčbě organismu, který trpí průjmy. Toto ovoce tak umožňuje normální funkci vylučovací soustavy, jelikož vláknina v ní obsažená zmírňuje průjem. Stejně účinné jsou datle i při zácpě. Jsou velmi lehce stravitelné a pokud je necháte přes noc nasáknout vodou, budou ráno fungovat jako přírodní projímadlo, které odplaví z těla všechny nechtěné toxiny a zlepší zdraví vašich střev.

Mozkové mrtvice vznikají v důsledku nízkého obsahu draslíku v lidském těle, ale s datlemi se toho bát nemusíte. Nejenže zvýší jeho hladinu, ale také draslík je prospěšný pro celkové zdraví srdce a jeho posílení. A díky fosforu vám datle pomohou i pro správné fungování mozku. V poslední řadě se také ukázalo, že pokud potřebujete zvýšit své libido, není nic lepšího, než kombinace datlí a kozího mléka, které vaše problémy v sexuálním životě ukončí.

Jezte datle sušené i čerstvé a podpořte zdraví svého těla.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button