JídloNezařazené

Recept: Domácí proteinové tyčinky s borůvkami

Sezóna borůvek už se pomalu rozjíždí a vám stačí vyrazit do lesa a nasbírat si čerstvé borůvky, které můžete využít nejen na přípravu knedlíků a koláčů, ale také jako přísadu do domácích proteinových tyčinek. Ty ocení zvláště sportovci a osoby, které se snaží zhubnout. Navíc jsou proteinové tyčinky skvělou volbou na cesty. Poslouží jako zdravá a rychlá svačina, která dodá energii a podpoří vaše zdraví. Vyhněte se kupovaným proteinovým tyčinkám, která obsahují řadu nezdravých látek a zatěžují vaši peněženku. 

Borůvky a zdraví

Borůvky jsou velmi chutným lesním ovocem, které si můžeme v těchto dnech nasbírat v mnoha lesích. Dopřejte si borůvky pravidelně, nasušte si je a užívejte po celý rok. Dobře nasušené borůvky si zachovávají podobný obsah látek jako borůvky čerstvé. Povíme vám proč. Borůvky a jejich pravidelná konzumace mají vliv na váš žaludek, ale i plíce. Chrání vás před nádorovým bujením a pomáhají v léčbě ran. Už dříve se používaly jako účinné léčivé prostředky, které působily proti mnoha nemocem. Důležitý je v nich obsah tzv. myrtilinu, modrého barviva, která zachycuje volné radikály, působí proti vzniku srdečně cévních chorob. Borůvky mají vliv na vysoký krevní tlak a konzumovat by je měli všichni příznivci zdravého stravování. Jejich vliv se dotýká i našeho zraku. Borůvky zpomalují stárnutí buněk a chrání váš zrak před vnějšími vlivy a dlouhým sezením před obrazovkou monitoru.

Makadamové ořechy

Tento druh ořechů u nás není příliš běžný a při jeho nákupu si trochu připlatíme. Makadamové ořechy mají však vynikající chuť a mnoho příznivých účinků na vaše zdraví. Jejich původním domovem je Austrálie a obsahují velké procento tuků, až 80%, ale mluvíme o zdravých tucích, které vaše tělo potřebuje. Podobají se tvarem lískovým oříškům, ale mají krémovější a lahodnější chuť. Bohaté jsou především na vitamíny skupiny B, vitamín E, minerální látky jako je draslík, hořčík, vápník, fosfor a železo. Při pravidelné konzumaci makadamových oříšků dbáte o svůj kardiovaskulární systém, snižujete hladinu cholesterolu, zvyšuje imunitu, bojujete proti volných radikálům, podporujete růst svalové hmoty a dbáte o kognitivní funkce, tedy o paměť a soustředěnost. Stačí vám, když denně slupnete 3-5 oříšků.

Recept:

  • 1 šálek kokosového másla (roztavený)
  • 1/2 šálku medu
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1/8 čajové lžičky mořské soli
  • 1/2 šálku sušených borůvek (pokud máte čerstvé, použijte je)
  • 1/2 šálku makadamových oříšků pokrájených na plátky
  • 4 lžíce čistého proteinového prášku
  • voda podle potřeby

Připravte si mísu, ve které smícháte kokosové máslo, med, vanilkový extrakt a mořskou sůl. Dále přisypte proteinový prášek, borůvky a oříšky. Vzniklou hmotu přendejte do pekáčku či menšího plechu, záleží na tom, jak chcete, aby byly tyčinky vysoké. Nyní dejte nádoby do lednice a nechte odpočinout po dobu 1-2 hodin. Následně nakrájejte a konzumujte nebo sbalte jako svačinu na cesty.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button