HubnutíJídloVitamínyZdraví

Jaké zdravotní přínosy má meloun? Hubnutí patří mezi nejznámější

Meloun je oblíbenou letní pochoutkou, zejména dětí. Vzhledem k tomu, že má nízký obsah kalorií a cukru, můžete bezpečně jíst více porcí vodního melounu každý den, aniž byste museli hádat jakýkoli dlouhodobý dopad na dietu nebo trávení.

Meloun obsahuje mnoho vitamínů

S pouhými 46 kaloriemi na šálek je meloun skvělý, pokud jde o živiny. Obsahuje asi 15 % vaší denní potřeby vitamínu C, spolu s množstvím dalších vitamínů a minerálů včetně draslíku a vitamínu A a B6.

Vitamín C posiluje váš imunitní systém a pomáhá tělu vstřebávat železo, zatímco vitamín A je zásadní pro zdraví kůže a očí. Meloun je také bohatý na draslík, který působí na snížení krevního tlaku a podporuje nervovou činnost, a vitamín B6, který pomáhá tělu rozkládat bílkoviny, které jíte, a také posiluje imunitní systém a nervové funkce.

Nabízí velkou dávku lykopenu

Lykopen je přírodní sloučenina obsažená ve vodním melounu a jiném ovoci a zelenině, která má antioxidační vlastnosti. Tato látka je také tím, co dává melounu jeho červenou barvu; ale kromě jeho odstínu je lykopen také dobrý pro vás. Snižuje riziko rakoviny, srdečních chorob a očních poruch souvisejících s věkem. Lykopen chrání vaše buňky před poškozením, a může mít účinky na snížení krevního tlaku, pokud je pravidelně konzumován.

vodni meloun

Vodní meloun vám pomůže udržet hydrataci

Meloun se skládá z více než 90 % vody. Jak název napovídá, meloun vás může udržet hydratované. Z 80 % hydratujeme to, co pijeme, a 20 % z toho, co jíme; meloun může s tímto vyváženým příjmem rozhodně pomoci.

Většina dospělých nepije dostatek vody a hydratace je zvláště důležitá v létě , kdy teploty stoupají a můžete ztrácet tekutiny pocením.

Přispívá ke zdravému trávení

Meloun obsahuje vysoký obsah vody a malé množství vlákniny. Obojí je klíčem k udržení hladkého průběhu trávení. Vláknina dodává stolici objem a udržuje ji pravidelnou, zatímco voda pomáhá přesunovat odpad trávicím systémem.

Může zlepšit zdraví srdce

Konzumace potravin s lykopenem může snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Extrakt z melounu může dlouhodobě snížit krevní tlak. L-citrulin a L-arginin – dva z antioxidantů ve vodním melounu – mohou zlepšit funkci tepen.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button