Zdraví

4 nejčastější příznaky rakoviny vaječníků

Rakovina je velkým strašákem dnešní generace. Ať už se jedná o plíce, slinivku či vaječníky, je to zákeřná nemoc, která nezřídka končí smrtí. Poznejte její příznaky včas!

Co je rakovina vaječníků?

Dříve toto onemocnění postihovalo zvláště ženy po přechodu, dnes se však stále častěji dotýká i žen v produktivním věku. Je nebezpečná zejména proto, že se neprojevuje bolestmi ani jinými výraznými příznaky, a proto ji většina pacientek odhalí, až když je pozdě. My vám ale poradím, jak ji odhalit co nejdřív!

  1. Trvalé nadýmání

Máte neustálý pocit plnosti a nafouknutého břicha? Pak zbystřete – může se jednat o prvotní příznak rakoviny.

2. Bolesti břicha a páteře

Později se rakovina projeví i lehkými bolestmi v oblasti břicha nebo páteře. Pokud bolesti trvají neobvykle dlouho a nejste schopni odhalit jinou příčinu, může jít právě o rakovinu.

3. Potíže s jídlem/pocit plnosti

Pokud zaznamenáte významný pokles chuti k jídlu nebo máte neustálý pocit plného žaludku, zvažte návštěvu lékaře. Nemusí jít hned o rakovinu, ale za pečlivé vyšetření nic nedáte.

4. Časté močení

Potřebujete-li najednou častěji na toaletu, může to být také jeden z ukazatelů rakoviny. Pro ženy je častější močení typické, takže to neporovnávejte se svým partnerem, ale spíše se zeptejte kamarádek či sestry.

V každém případě nezapomínejte na pravidelnou gynekologickou prohlídku. Alespoň jedenkrát za rok byste na své zdraví dbát měly.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button