Rady a tipyZdraví

Recept, doporučený čínskými mnichy, který účinně bojuje proti nespavosti

Trápí vás dlouhodobé bezesné noci? Tento problém v současnosti trápí velké množství lidí na celém světě. Nespavost je nejčastěji způsobena stresem, díky němuž si zkrátka mozek nedokáže odpočinout, čímž pak nemůžete spát. Další příčinnou může být přebytek kofeinu, tudíž pokud pijete kávu ve velkém, s nespavostí se potýkáte také.

Níže si však představím recept, který kdysi objevili čínští mniši. Recept zaručuje klidný spánek, který se dostaví v krátkém čase.

Díky tomuto jednoduchému návodu vás přestane obtěžovat nespavost a spánek se objeví do pár minut. A co je nejlepší? Nejsou potřeba žádné prášky na spaní, pouze ingredience, které si uvedeme. Tento spací zázrak si totiž můžete vyrobit hezky podomácku.

Spánek je jedna ze základních lidských potřeb, a čím méně jej máme, tím více se potýkáme s určitými problémy a hlavně jsme bez energie. Pokud je jedním z problémů nespavost, záleží, jak dlouho tento problém přetrvává. Může to být několik dní a to zejména v případě dlouhodobého stresu vlivem vaší práce.

U někoho se může vyskytnou i chronická nespavost, která je velmi úzce spojená právě s psychickými problémy. Deprese, stres chronického typu, úzkost či trauma se hluboce podepisují na kvalitě pánku.

Recept na klidný spánek

Tento recept je v Číně běžně užíván i v dnešní době. Výsledkem je pak klidný spánek, který trvá po celou noc. Už žádné buzení a dlouhé čekání na to, kdy konečně usnete.

Budete potřebovat:
  • kůru z mandarinky
  • sušenou levanduli
  • sušený kozlík lékařský
  • heřmánek
Krok za krokem
  • Nejdříve si rozdrtíme všechny suché ingredience a následně je sesypeme dohromady.
  • Vždy užíváme 1 lžíci na jeden šálek vařící vody.
  • Kůra z mandarinky dodává receptu typické aroma. Opět platí, jedna kůra z mandarinky na 1 šálek.
  • Stačí pouze zalít a můžeme vypít. Doporučuje se pít večer před spánkem.

Lék působí nejsilněji zhruba 10 min. po vypití. Zklidňuje organismus a budete se cítit mnohem lépe.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button