JídloRady a tipy

Recept na kokosový chia pudink s mangem

Kokosový chia pudink s mangem je jedna z nejoblíbenějších snídaní, dezertů, či svačin. Tento zdravý sladký pokrm si můžete dopřát kdykoliv během dne a bez výčitek. Navíc se jedná o pudink, který je bez lepku, rafinovaného cukru a plný zdravých výživných látek.

Pudink se dá vyrobit dvěma způsoby. První je z kokosového mléka z plechovky, které je hodně hutné a tuhé. Druhý způsob je z klasického tekutého kokosového mléka z krabice. Výsledek s tímto mlékem není tak krémový, ovšem vždy zaručeně vyjde.

Chia kokosový pudink

Na chia pudink budete potřebovat:
  • 1 a 1/2 hrnku mléka, nebo 1 plechovka kokosového mléka
  • 4-5 lžic chia semínek
  • 1 lžíce sirupu z agáve
  • ¾ lžičky vanilkového extraktu
  • 1 šálek čerstvého, nebo mraženého manga
  • špetka soli
Postup:

Nejdříve ohřejte kokosové mléko. Nemusí být vroucí, postačí teplé. Do teplého mléka zamíchejte část chia semínek. Přidávejte podle potřeby, maximálně však 5 lžic. Poté přidejte vanilkový extrakt, sirup z agáve a špetku soli. Směs dobře promíchejte a nechte ji při pokojové teplotě odpočívat asi 30 minut. Směs během té doby občas promíchejte. Nakonec přidejte mango a nechte minimálně 3 hodiny uležet v lednici, ideálně přes noc. Podávejte chlazené.

Důvody, proč zařadit do svého jídelníčku chia semínka

Nutrition Seeds Spoon Chia Seeds Chia Food

Možná se plno z vás diví, proč je kolem chia semínek takový poprask. Tato potravina se po právu řadí mezi super potraviny, jelikož je nabyta minerály a vitamíny a má řadu přínosů pro lidský organismus.

Vysoký obsah vlákniny

Pokud máte problémy se zažíváním, především s problémy s vyprazdňování, chia semínka jsou skvělým přírodním způsobem, jak se toho zbavit. Dodají do vašich střev vlákninu, která pomůže dostat z těla veškeré nečistoty a toxiny.

Vysoký obsah mastných kyselin

Chia semínka jsou doslova nabyty zdravými mastnými kyselinami. Jeden chia pudink vám do těla dodá 7 krát více těchto kyselin, než jedna porce lososa.

Hubnutí

Chia semínka se využívají v pudinku především proto, že dokážou absorbovat vodu až 30 krát. Proto jsou skvělé i při redukční dietě, kdy vám pomohou odstranit z těla přebytečnou vodu a zasytit na delší dobu.

Bohaté na bílkoviny

Chia semínka obsahují nejvíce proteinů, než jakékoliv jiné potraviny rostlinného původu.

Snižují riziko vzniku cukrovky

Chia semínka jsou vhodné především pro diabetiky, kterým pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Kromě toho jsou chia semínka taký bohaté na vápník, hořčík, kyselinu listovou, železo a mnoho dalších potřebných živin. Vyzkoušejte je proto v jakékoliv formě, ovšem chia pudink si zamiluje určitě každý mlsoun.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button