KrásaRady a tipy

Jak se snadno zbavit pár kil: chia a oves na snídani

Každý ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Po ránu byste měli měli jíst zdravé a výživné jídlo, které vás skvěle nastartuje na nový den. Jedna z nejlepších kombinací pro snídani jsou chia semínka a ovesné vločky. Tyto složky jsou natolik výživné, že vám budou poskytovat energii celodenní energii.

Kromě dostatečné vitality pomohou nastartovat hubnutí a odstranit tuk uložený v dutině břišní kolem orgánů.

Zdraví prospěšné účinky – oves a chia semínka

Oves

Ovesné vločky jsou bohaté na beta-glukan (rozpustnou vlákninu), což je užitečné v mnoha ohledech. Ta totiž reguluje hladinu cukru v krvi, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a zlepšuje kardiovaskulární aparát. Mimo jiné, oves je bohatá na bílkoviny, vlákninu a minerální látky.

Chia semínko

chiaChia semínko je bohatým zdrojem omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Obsahuje více vápníku, než mléko a mléčné výrobky. Stejně jako oves i chia podporují kardiovaskulární systém, snižují hladinu cholesterolu, navíc mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Chia má regenerační účinky, což je velmi užitečné pro lidi trpící artritidou.

Recept: Snídaně z ovesných vloček a chia semínek

Na tuto snídani budete potřebovat:

  • 1 šálek ovsa
  • 500 ml vody
  • 2 lžičky vanilky
  • 1 lžička skořice
  • 2 lžíce medu
  • 1 špetka mořské soli
  • 4 lžíce chia semínek

Postup:

Nalijte vodu společně se skořicí a vanilkou do mísy a přiveďte k varu. Jakmile směs začne vřít, snižte teplotu a přidejte oves. Vařte po dobu 5 minut a poté odstraňte z plotny. Nechte 5 minut odpočívat, aby vločky nasákly. Po uplynutí doby přidejte med a sůl a dobře promíchejte. Nalijte směs do misky a ještě za tepla přidejte chia semínka. Do hotové kaše můžete přidat ovoce dle chuti. Výborné jsou například banány, jahody, jablka či borůvky.

Užijte si tuto vysokoenergetickou snídani každé ráno.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button