Rady a tipy

Návod: Jak si vytvořit přírodní linky na oči?

Černé linky na oči jsou nesmrtelnou součástí našich kosmetických taštiček. Krásně zvýrazňují oči a postarají se o to, aby i malé oči rázem vypadaly jako velké kočičí. Bohužel je většina linek na oči průmyslově vyráběno a testováno na zvířatech. Vy si však doma můžete připravit linky na oči, které budou z přírodních ingrediencí. 

Jak na to?

příprava: 10-15 minut

  • 2 kapsle s aktivním černým uhlím
  • 1/8 čajové lžičky strouhaného včelího vosku 
  • 1/8 čajové lžičky organického kokosového oleje 
  • 1/8 čajové lžičky destilované vody
  • malá mistička

Připravte si malou misku, do které vsypete obsah kapslí. Rozehřejte si včelí vosk a smíchejte jej s kokosovým olejem. Přilijte ke směsi a přidejte též destilovanou vodu, v závislosti na tom, jakou konzistenci od linek vyžadujete. Poté přendejte do připravené nádobky. Tyto linky poté nanášejte s pomocí malého štětečku.

Chemie na vašem těle

Pravdou je, že příprava domácích přípravků, ať už kosmetických či hygienických, je dobrou volbou pro všechny, kteří se chtějí vyhnout zbytečným chemikáliím na jejich těle či odmítají, aby jejich kosmetika byla testována na zvířatech. Samozřejmě existuje tzv. vegan kosmetika, která bývá bio a na zvířatech testována není. Tím, že si kosmetiku vyrobíte doma, však také šetříte životní prostředí, jelikož jej nezatěžujete výrobním procesem vaší kosmetiky. Skvělé je, že většinu přípravků si můžete vyrobit z běžně dostupných ingrediencích. Není tak o čem přemýšlet. A zvláště u očních linek je riziko přenosu chemikálií opravdu velké, jelikož oční linky umisťujeme na jemnou kůži očního víčka, kde se látka snadno vstřebá.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button