KrásaRady a tipy

Trápí vás suché a popraskané ruce? Vyzkoušejte tyto přírodní recepty!

Naše ruce využíváme k plnění každodenních úkolů. Ženy po celém světě utrácejí vysoké částky za produkty na pleť a vlasy. Málo z nich se však tak precizně stará i o své ruce. Ovšem i ruce si zaslouží dostatečnou péči. Jejich kůže je totiž mnohem tenčí, než například na obličeji, a díky tomu jsou náchylnější k projevům stárnutí. Měli byste také vědět, že na zadní straně rukou máme velmi malé množství tukových zásob. Proto se kolagen a s ním i potřebná elasticita lehce ztrácejí.

Přidejte negativní dopady z častého mytí a jejich neustále vystavování nepříznivým vlivům a budete chápat, proč právě pokožka rukou vyžaduje zvláštní péči. Naštěstí máme pro vás pár rad, které dokážou zvrátit poškození pokožky a dopřát dostatečnou péči vašim rukám.

Jedná se o velmi jednoduché postupy, které jsou zároveň opravdu efektivní.

Mladistvé ruce

Vejce

Tento postup vám dokáže zlepšit elasticitu vašich rukou. Nejdříve si oddělte žloutek od bílku, do kterého vmíchejte jednu lžíci medu. Směs naneste na ruce a nechte zaschnout. Poté ruce umyjte mýdlem a vodou.

Brambory

Díky bramborám budete mít hedvábně hladké ruce. Dvě středně velké brambory upečte. Potom je vidličkou rozmačkejte na jemné pyré a přidejte 2 lžíce olivového oleje. Nakonec vmíchejte 2 lžíce medu a mléka a dobře promíchejte. Směs uchovávejte v ledničce a aplikujte na ruce 2-3 krát týdně po dobu  15 minut. Poté ruce omyjte mýdlem.

Šípkový olej

Šípkový olej dokáže vašim rukám poskytnout pevnost a pružnost a odstranit tak všechny známky stárnutí. Každý den masírujte své ruce spolu s tímto šetrným olejíčkem.

 

Skvrny na rukou

Citrón a cukr

Příprava tohoto ošetření je velmi jednoduchá. Vymačkejte šťávu z půlky citrónu a smíchejte ji se 2 lžičkami cukru. Směsí masírujte kruhovými pohyby pokožku rukou. Směs nejen že odstraňuje z pokožky nevzhledné skvrny, ale také ji prokrvuje a působí jako jemný peeling. Po masáži si ruce omyjte studenou vodou a mýdlem.

Hydratované ruce

Mandlový olej

Jeden z nejlepších olejů, který skvěle hydratuje ruce, je právě mandlový olej. Často bývá i součástí různým krému. Ruce omyjte pod studenou vodou, osušte a vmasírujte do pokožky velkou část mandlového oleje. Ruce vložte do bavlněných rukavic a nechte působit přes noc. Ráno budou vaše ruce jemné a krásně hydratované.

Vazelína

Stejně jako mandlový olej, i vazelína dokáže s rukama zázraky. Namažte ruce velkou vrstvou vazelíny, vložte je do bavlněných rukavic a nechte působit přes noc.

Jak udržovat ruce krásné

Prvním a velmi důležitým bodem, jak udržovat vaše ruce krásné, je zákaz kousání nehtů. Nejen, že vaše nehty budou nevzhledné, ale zároveň si tím ničíte i okolní lůžko.

Ruce ani nemyjte příliš horkou vodou a v chladném počasí nikdy nezapomínejte na rukavice.

Vyzkoušejte naše typy a mějte krásné ruce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button