Babské radyKrása

Pryč s černými tečkami – a to jednou pro vždy

Černé tečky na nose má většina z nás. Někdo více, někdo méně, ale všichni víme, jak tato vada na kráse dokáže nabourat naše sebevědomí a znepříjemnit nám život. Zbavte se jich tedy jednou pro vždy!

Proč černé tečky vznikají?

Jedná se vlastně o ucpané mazové žlázy. Příčina jejich vzniku je tedy zřejmá – buď naše mazové žlázy produkují až přespříliš mazu, který se v pórech drží a nechce ven, nebo je naše pleť vystavená působení velkého množství nečistot, které na ní ulpívají.

Často tyto problémy ještě sami zhoršujeme nevhodnou péčí nebo braním určitých léků a konzumací nezdravého jídla.

Obyčejná zubní pasta

A teď vám prozradíme ono velké tajemství, jak se černých teček zbavit natrvalo – stačí vám k tomu jen obyčejná zubní pasta! Ta má totiž nejen úžasné čistící schopnosti, ale především dokáže dobře eliminovat vznik mazu a v podstatě tak černým tečkám nedává žádnou šanci.

Chcete-li ještě zvýšit úžasné účinky zubní pasty, poradíme vám, jak na to:

Postup:

Připravte si mentolovou zubní pastu, sůl a kostku ledu. Pastu smíchejte s 2-3 lžičkami soli a pořádně promíchejte. Směs vychlaďte s pomocí kostky ledu a poté ji naneste na postižené místo. Nechte působit alespoň 5 minut. Poté zbytky pasty omyjte a místo ještě jednou ochlaďte ledovou kostkou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button